Rapid

Dan Șucu tună și fulgeră după eliminarea din Cupă: „Cine nu-și dorește să fie campion, nu are ce căuta alături de noi”

Dan Șucu, acționarul majoritar al Rapidului, a transmis un mesaj după eliminarea echipei din Cupa României.

Dragi Rapidiști,

Știm că sunteți dezamăgiți. Ratarea unui obiectiv, oricare ar fi acela, nu este un lucru cu care suntem obișnuiți și nici nu vrem sa ne obișnuim.

Pentru Victor și pentru mine, ca acționari, dezamăgirea se transformă automat în frustrare, știind cât de adânc am băgat mâna în buzunar, rezultatele fiind încă neconcludente.

Da, considerăm că Rapid este, în mod cert, mai matur anul acesta decât în anul anterior, dar nu suficient de puternic! Încă nu este la nivelul pe care ni-l dorim cu toții.

Sigur, orice echipă se bazează pe fani, pe inima cu care ei se alătură. Dar ne uităm și la o altă echipă de tradiție din București, cu un număr mare de susținători, dar care, cu resurse insuficiente, se luptă cu disperare pentru evitarea retrogradării.

De aceea, nu vom lasă frustrarea sa ne împiedice să alocăm bani în continuare, ba chiar ne convinge să investim mai mult și mai rapid.

Ne-am propus ca echipa noastră să devină cea mai puternică, serioasă și respectată din România, pentru mulți ani de aici înainte, și vom contribui financiar cu orice sumă este nevoie pentru a ajunge la acest rezultat.

Suntem hotărâți să avem și să păstrăm sub contract doar jucători, antrenori, staff sau angajați care înțeleg această exigență, o respectă și o adoptă! Cine nu-și dorește să fie cel mai bun, cine nu-și dorește să fie campion, nu are ce căuta alături de noi!

Echipa noastră tehnică ne-a semnalat nevoia de a îmbunătăți cinci-șase poziții din lotul existent. Cel puțin doi, poate chiar trei, jucători de valoare vor veni în următoarea fereastră de transferuri.

Lor li se vor alătura, începând cu luna Ianuarie 2024, și băieții noștri valoroși care acum, din nefericire, sunt accidentați.

Până atunci însă, mai sunt trei etape de campionat și ne așteptăm ca fotbaliștii noștri care intră în teren să înțeleagă dezamăgirea pe care ne-au produs-o și să joace la nivelul la care au jucat împotriva FCSB-ului.

Nouă, ca și fani, ne ramâne plăcerea de a-i susține, de a-i încuraja și de a-i împinge spre victorie.

Cu mulțumiri,
Dan Șucu

S-ar putea sa te intereseze

13 Comments

 1. P.S. Nu te framanta de aia de injura. E o patachina cu o litroasca in fata si farfurioara plina de chistoace care injura pe aici sub diverse pseudonime sa mai mentina (zice ea) situl. Nici nu te excita ,ca e trecuta si … cam galeata.

 2. Bre nea Sucu, chiar asteptam mai mult de la
  dumnneata.
  Mesajul matale …doar vorbe goale…
  Faptele le-ai uitat pe drum…pe undeva.
  Abureli, vorbe mari….fara acoperire

  Zici: ….stiind cât de adânc am băgat mâna în buzunar, rezultatele fiind încă neconcludente.

  Care adanc ?
  …pai hai sa vedem cat ai castigat din transferuri si cat ai bagat in transfeturi ?

  Zgarceala, investitii mici, ieftinaciuni, gratisi….refuzati, expulzati, resapati.

  Si atunci de ce te mai miri nea sucu, ca ai rezultate de kakao ?

  Zici de valori ?
  Pai ai avut valoare in curte….dar ai vrut banutzii si nu performanta…si l ai dat pe Duga.

  MANAGEMENTUL PERFORMANTEI ?
  ZERO.

  Ai mizat DOAR pe Albion…si iata acum….pa….ura si la gara….NU AI NICIUN ATACANT.
  BLESTEM….

  Plus ca ai la echipa multe ciurucuri….
  anti talente…ce sa faci cu astia ?

  Pai nu ai vazut IMPOTENTA cu botsenii ?
  U Cluj cum a reusit cu ei ?

  Si inca ceva….CUPA AI PIERDUT-O IN MECIUL cu aurolacii de la steaua.
  Pai sa nu bati o echipa de 2 lei din liga 2 ?

  Pai aia e echipa, pe care a introdus-o in teren macaronarul ?
  ACOLO AI PIERDUT CUPA NEA SUCU…
  VINOVATUL UNIC ESTE MACARONARUL.

  DA-L MAI REPEDE AFARA.

  Zici mata ca respecti suporterii.
  Pai daca e asa …vezi ce a zis macaronarul asta dupa o infrangere in Giulesti.
  A zis ca DE VINA E GALERIA CARE I-A SPERIAT SI TIMORAT PE JUCATORII NOSTRI.
  Asta a zis acest macaronar.

  CE SA CAUTE ACEASTA BATAIE DE JOC LA RAPID ?
  SA SE DUCA URGENT DE LA RAPID.

  ADUCETI URGENT UN ANTRENOR DE TITLU, DE RAPID !!!!

 3. A aparut voluntarul sef la supt maciuca lui Niculae😂😂😂 frumos roman, sclavoiule!

 4. Eu în locul lui Sucu, aș vinde Rapidul pe doi lei la suporteri și să își facă ei echipă care și cum vor, să aducă ei jucători si pe Zidane antrenor, poate reușesc să l transfere și pe C.Ronaldo, să se retragă omul din fotbal de la Rapid. Ca omul ăsta numit Sucu, nu știe, e prosti. Și el ,și Niculae, și amărâtul ăla de Angelescu care s-a băgat el repede când nu erau nici bani de deplasări, și a venit el să țină rapidul în ligile inferioare, de parcă, noi ăștia, suporterii, nu ne am fi descurcat fără ei. E, și ce dacă eram prin liga a 3 încă și aveam 1000 de suporteri meci de meci, important era ca noi am fi făcut transferuri mai reușite și am fi bătut cam tot, chiar dacă ne bătea balotesti, avântul prăbușirea și plopul răsucit, da eram mândri și n ar fi pus mâna pe Rapid acest Sucu care se pricepe la fotbal ca cucu, și vezi doamne încearcă el să facă din Rapid o echipă mare. Numai baliverne. El e pe lângă total, noi, suporterii merităm să fim acționari, și să plângem după vremurile astea la fel cum am plâns și după copos. Nu înțeleg cum își permit acești oameni să facă din Rapid, un club atât de mediocru . Noi, care am fost campioni înainte de a ne înființa, după care am mai fost de 3 ori în decurs de 100 de ani, excludem să ratăm titlul în acest sezon. Ar fi o catastrofă pt un club cu un asemenea palmares. Am ieșit din cupa, cupa pe care, după cum scrie în horoscop, rapidul ar fi trebuit să o câștige, însă Sucu, Angelescu, Nico, Bargodi&Team si-au bătut joc. Doamne ce bine ne era cu Goge, Sefer, Fanica, Hlistei, Vlada, babaua, Jorza, Manole și Co, dar au venit unii și au făcut transferuri, gen Papeau, Petrila, Funsho, Braun, Onea, Morais, și alții ca să ce ? Să ne batem cu FCSB , Cluj, Craiova .. ? Pai nu ni se pare corect, noua, suporterilor. De ce ? Păi pt ca și ăștia au jucători și nu prea putem să câștigăm. Am vrea pe Sefer și cu Vlada înapoi . Și ce e cu atâta lume meci de meci pe stadion ? Nici asta nu ne place, am vrea și noi să fim mulți doar când jucăm vreun meci important, așa cum fac rivalii noștri de la fcsb. Bine, n am mai avea meciuri importante de am fi noi, la conducere, da măcar să nu l mai vedem pe sucu , pe Angelescu și pe Nico. Ne întrebăm ce caută Nico acolo ? Ce-l recomandă ? Ca doar n a fost vreun mare jucător al rapidului, vreo legendă. Nu ținem minte să fi făcut ceva pt Rapid. Îl vrem pe Sichitiu. Ba nu .. îl vrem pe Zota .. nu nici pe el, pe Dinu Gheorghe . După nume o fi el Gheorghe, dar dacă l plătești cum trebuie, ia și haina de pe tine. Ăștia-s abia rapidiști care merită să fie în conducere. De ce știți voi. Dați-ne Rapidu noua, ca vrem neaparat sa ne plângem în pumni și să căutăm investitori după aia, doar doar de am mai vedea rapidul in primele 6 și promitem ca vom fi mai recunoscători .

  Cam asta sunteți majoritatea ! Trăiți clipa și momentul si ușor ușor se vor culege și roadele !

  HAI RAPIDUL !

 5. Iesi ba prostule inapoi in camasa de forta, auzi la el, olaroiu ne trebuie noua! Ati lasat toti psihopatii si bolnavii mintal liberi sa scrie ce vor, fereasca Dumnezeu de cretinii astia! 😂😂😂 mergi la camile, bolnavule

 6. Pasul urmator: antrenor Lucescu jr, Olaroiu, sau echivalent, presedinte : Lucescu senior, Lupescu, unul cu experienta si relatii si jucatori de top. Asta este nivelul urmator, daca vrei performanta, cum a facut Copos.

 7. Ce se va intampla daca se va rata si cel de-al 2-lea obiectiv? Nu cumva ar trebui sa va faceti bagajele si sa plecati? Ma refer la cei din Conducerea Clubului! Pai voi vreti performanta si la prima oferta venita vindeti toti jucatorii de valoare! Nu va intrebati de ce nu primiti oferte pt Kait, pt Ionita, pt Funcho? Nu vedeti ca aveti in lot doar ciurucuri de fotbalisti? Va bateti joc de suporteri si veniti cu declaratii de genul asta si comunicate de tot rahatul, pe stil Iliescu!

 8. Pasul urmator care ar fi ?
  E delicata situatia, suporterii nu ar avea nici o problema ca Dl Sucu sa taie in carne vie, sa ia decizii radicale.
  Acestea trebuie luate la varf si un singur profesionist pus unde trebuie ar fi cu adevarat un nou inceput.
  Ce ziceti, il schimba pe Niculae ?
  Nu cred…
  Si mai cred ce se mai aude, ca si pe la copii si juniori ar fi nevoie de profesionisti, si pe la antrenorii de pe la Academie…
  Sa vedem.

 9. Poate ar trebui luate nişte măsuri pentru jucători, gen: amenzi, penalizări…etc sau calculate altfel salariile + prime (mai mici salariile, mai mari primele de victorie). Sunt momente în care nu se concentrează, nu-şi dau interesul… îi vezi şi la comentarii: „asta e, mergem înainte”, „am avut ghinion”…etc, dai pase la mişto sau cu călcâiul când nubeste cazul, nu dai repede drumul la minge, dai pasă colegului care este marcat de 2 jucători şi nu-l vezi pe cel liber, te complici inutil… şi o fac: o dată, de 2 ori, de 3 ori, de 4 ori…dar mai dă-o naibii de treabă!

 10. Din nou limbaj de lemn, figuri de stil si nimic actiune! Vine si arata biciul cu o mana iar cu cealalta mangaie managementul, il face pe niculae baiat cinstit, pe bergodi un profesionist desavarsit si tot asa! Lasa-ne dracu, arata-mi un manager la mobexpert pus pe functie pentru ca e baiat cinstit si nu pe compatibilitate cu postul! Vii si te lauzi cu banii investiti, baga placa asta de doi ani, evitand sa mentioneze faptul ca bazele alea doua sunt pe nume personal, nu au nimic in comun cu activele clubului! Din pacate mi se pare tot mai clar ca nu vom mai ajunge neam la performantele din era copos, pe ala care il alergam cu coliva pe la tribunal. Il injuram si ii faceam familia in tot felul lui Copos cand aveam doua infrangeri, acum pe astia ii pupam in fund dupa un parcurs jenant

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button

Avem nevoie de tine!

Te rog deblocheaza Ad Blockerul.