Nea Loți, dacă mai ținea prima repriză, era 1-0 la seturi

Alexandru Albu 1

Imediat după meci, fericit că echipa sa, UTA, a luat un punct în ultimele minute, Laszlo Balint, antrenorul arădenilor a declarat că dacă mai dura meciul mai marcau. Boss, da, dar dacă voi marcați și mai dura peste durata din creierul matale, păi atunci vă mai dădea și Rapid. Că românismele astea sunt la putere. Adică n-ați avut 90 de minute să dați și ați reușit cu chiu, cu vai, să înscrieți din 11 metri și printr-un fost mare golgheter al Lituaniei. Bune și alea, normal, dar de la 11 metri dădeam și eu gol, că, na, ai șapte metri de poartă în față. Ce-am vrea să transmitem e că, dacă băieții noștri nu se băgau cu curu-n poartă și jucau ca-n prima repriză, era prăpăd.

UTA – Rapid 0-6 dacă mai dura repriza 1

Sau ai uitat, nea Loți, cum jubila Iacob, la 0-2, că a scos ocazia de hat-trick a lui Albu sau cum Carnat v-a făcut franjuri apărarea. Vă zic eu, după logica matale, dacă repriza 1 mai dura 10 minute, să zicem, era 0-6 și puteați să sperați doar că bateți cu 2-1 sau 3-2 la seturi. Las-o mai moale, UTA e o echipă de pluton pe lângă Rapid. UTA nu poate bate decât întâmplător Rapidul, iar asta se vede și pe teren. Nu mai folosiți expresii d-astea imbecile, că de aia nu ajungeți să antrenați mai sus de Arabia Saudită sau Kuweit. E un motiv pentru care nu vă duceți măcar în Portugalia sau Olanda.

Te asteptam in FAN SHOP 1923 cu preturi accesibile si produse EXTRAORDINARE. In plus, LIVRAM RAPID! APASA AICI

14 Comments

1. Bagavasi mu,mu ăștia de la uta sa va iau famm în pl de sclavi darar Dumnezeu sa va duceți dracu cât mai repede în liga 2 de unde ați venit javre spurcate de la arad

2. Nu, nu îi ignorăm, îi facem să plângă, să înțeleagă că sunt niște nimeni, niște zero barați. Nivelul lu’ nea Loți ăsta e fix de Romradiatoare Brașov, Tărlungeni și Snagov.

3. Băi, boschetarule, întâi învață elementarul, anume că „țineți” se scrie așa, nu cum ai scris tu. Tu ia clasele primare la mână și apoi vino aici să ne tragi la răspundere. Marș la coteț.

4. Păi,chiar așa, dacă meciul ținea până a doua, cu siguranță că tot egal se termina și acum pt fratele nostru care a pătimit,stand din nefericire langa galeria utista, avem următorul slogan cu care sa i întâmpina pe utisti în giulesti…. croncăne Aradul de se aude in tot banatul..

5. Articolu asta l a scris acelasi analfabet care spunea ca Romania o sa scoata un punct din cele 3 meciuri jucate luna aceasta?
    Pai bai oligofrenule, Uta a avut posesie mai buna, suturi spre poarte mai multe, suturi pe poarta mai multe, si tu iti permiti sa zici ca trebuia sa fie 6-0 la pauza? Atunci la finalul meciului trebuia sa fie 12-6, dupa logica ta, sau cum?
    Tine ti pe piedestal toti obositii de 35+ ani si va mirati ca voi dupa 40 de minute nu mai sunteti in stare sa faceti un sprint de 15 metri, si mai aveti si tupeul sa va dati mare echipa si mare pretendenta la titlu.
    Intr adevaru, fotbalul romanesc este mult mai frumos cu echipe de traditie in prima liga, si cu stadioane pline, dar cand echipele de traditie sunt sustinute de niste ingamfati, cocalari, care dupa 3 victorii se cred mari campioni…
    O sa picati voi curand, si rau de tot, cu tot cu aripile de c*ori ce le aveti din tata-n fiu.

6. Da, corect. Dar haideti sa ne uitam la jocul nostru prima data. In repriza secunda nu ati mai atacat si ati stat cu autobaza in poarta. Un meci tine 90 min, nu 45. Sper pe viitor sa ne revenim si sa jucam 90 min . Fortza Rapid, cu putin noroc ne putem bate la play off.

7. Salut.hai sa nu intram in jocul asta grobian…sa aratam ca suntem altfel,ca avem calitate ignorandu-i

8. Scursuri sunt in toate galeriile insa acest lucru nu trebuie generalizat la toti cei ce alcatuiesc o galerie. V-am recomandat candva sa nu subestimati adversarii, iar acum va rog sa va exprimati in mod civilizat cand va referiti la suporterii altor echipe.

9. Ultrași, exagerezi… Au și ăia câteva sute de homleși de prin canale, care văd lumina zilei la meciuri doar… Normal să se bucure, să se manifeste, noi avem compasiune pentru ei, nu ai de ce să te superi. Ăia sunt niște scursuri, vai mama lor.

10. Bravo frate esti de admirat. Sa stii ca mai suntem destui ca tine. Adevarati rapidisti.
    Ai dreptate in ce spui. Cat tupeu si aroganta la anonimul asta ,nu-i retin numele. Pacat ca nu i-am batut .Probabil la fel ar fi zis .
    Rezervele noastre sa puna osul la treaba ,asta e. Daca nu sa, ne lase sa plece.Daca aveau calitate nu ne egalau. UNDE E RARES ILIE?????????????

11. AM OMIS SA PRECIZEZ. AM FACUT PANA LA ARAD 650 KM. , VENIND DE LA GIURGIU, LOCALITATEA IN CARE LOCUIESC.

12. AM AJUNS LA STADIONUL DIN ARAD LA 10 MINUTE DUPA INCEPEREA JOCULUI. UN FOST COLEG DE SCOALA A REUSIT SA-MI PROCURE UN BILET LA PELUZA IOSIF PETSCHOVSKI, PELUZA LA CARE STAU ULTRASII CELOR DE LA UTA. CEEA CE AM PUTUT SA INDUR PANA LA FINALUL JOCULUI NU POT DESCRIE IN CUVINTE. AM REUSIT SA STAU IN PICIOARE CHIAR IN SPATELE PORTII LA CARE S-AU MARCAT CELE 4 GOLURI. PUR SI SIMPLU A FOST UMILITOR SA INDUR JIGNIRILE PE CARE LE-AU ADUS ULTRASII ARADULUI LA ADRESA RAPIDULUI SI A RAPIDISTILOR. VA SPUN SINCER CA SPECTATORI MAI RAI DECAT U-TISTI AM VAZUT DOAR LA PLOIESTI. NU M-AM PUTUT BUCURA LA MINUNATELE GOLURI MARCATE DE ALEX ALBU SI A TREBUIT SA INGHIT IN SEC LA BUCURIA LOR ATUNCI CAND AU INSCRIS IN POARTA BRAVULUI HORATIU MOLDOVAN. CREDETI-MA CA ABIA ASTEPT RETURUL DIN GIULESTI, AVAND SPERANTA CA VOM REUSI SA JUCAM IN CASA NOASTRA, PE NOUL STADION. ACEASTA UMILINTA PE CARE AM TRAIT-O, DE LA BUCURIE – LA TRITETE (PE JUMATATE, CACI AM REUSIT TOTUSI SA PLECAM NEINVINSI) V-A TREBUI RAZBUNATA, CU VARF SI INDESAT LA MECIUL RETUR. EU CRED IN ACESTI BAIETI MINUNATI SI IN FORTA GRUPARII ALB – VISINII. ASA SA NE AJUTE DUMNEZEU. FORTZA RAPID!.