Rapid

Cum va sărbători Marko Dugandzic hattrick-ul reușit în Rapid – Sepsi: „Poate mergem să bem ceva!”. Ce spune croatul despre Dan Petrescu, antrenorul care nu l-a mai dorit la CFR Cluj

Marko Dugandzic a fost eroul celor de la Rapid în meciul cu Sepsi, 3-0, după ce a reușit să înscrie toate golurile formației sale în mai puțin de 20 de minute.

Este o victorie incredibilă obținută în fața fanilor noștri. Știam că vom avea un meci greu și că dacă Sepsi ar fi câștigat s-ar fi apropiat de noi.

Prietenii mei din Croația sunt aici și poate mergem să bem ceva. Dar, cu toții trebuie să ne odihnim acum, pentru că avem de făcut treabă în continuare.

Când am marcat al treilea gol, m-am uitat la tabelă și am văzut că e minutul 18 sau 19. Spun de multe ori că să marchez multe goluri nu este un obiectiv pentru mine, vreau să îmi ajut echipa. Dacă echipa va juca bine, golurile vor veni cu siguranță.

Obiectivul nostru principal este play-off-ul. Abia după ce vom ajunge acolo vom putea vorbi despre alte lucruri.

– Crezi că Dan Petrescu te regretă?

Ar trebui să îl întrebați pe el. Am spus de mai multe ori, suntem la fotbal și acestea sunt deciziile pe care le iau antrenorii, cluburile. Ar trebui să îl întrebați pe el. Eu sunt aici să joc cât mai bine și atât”, a declarat Marko Dugandzic, la finalul meciului.

S-ar putea sa te intereseze

One Comment

1. Nu vad nici un comentariu pana acum la acest articol. Oare de ce? Chiar asa de dezamagiti sunteti de „Doibanzici” sau „Dugagici” cum l-ati poreclit unii ditre voi? Pana una alta acest jucator este golgeterul Rapidului si al doilea marcator al campionatului, la un gol in spatele lui Compagno. Intradevar, treaba unui atacant este sa dea goluri dar zic eu trebuie sa aiba si mingi pentru asta. Nu stiu cati dintre voi ati urmarit meciurile de pregatire de anul asta din Antalia dar la capitolul asta am stat foarte slab, putine centrari spre deloc pentru atacantii centrali, mai mult mingi de angajament si atat. In ultimul meci cu Sigma, Lukassen care a intrat in repriza a doua a primit o singura minge inghesuita in 45 de minute. Prea putin!