Rapid a forțat transferul unui fotbalist de la Dinamo. „Am vorbit cu Mutu, ne-am înțeles!” De ce a picat mutarea
Gabriel de Moura (34 de ani), brazilianul de la Dinamo, a dezvăluit că Rapid a forțat transferul său în vară.
Gabriel de Moura a dezvăluit că a negociat cu Rapid în vara trecută, a ajuns la un acord cu trupa din Giulești, dar cele două părți nu au ajuns la un consens.
„Aş prefera să nu vorbesc. M-am focusat pe Dinamo. Totuşi, aţi văzut cum a fost la echipă la început. Am vorbit zilnic cu Zăvăleanu să văd cum sunt lucrurile aici.
Start foarte prost, toată lumea ştie situaţia din vară. M-au sunat cei de la Rapid prin Bogdan (n.r. Pătraşcu), antrenorul secund, alături care am lucrat şi la Gaz Metan, apoi am vorbit şi cu Mutu.
Ne-am înţeles iniţial, după, însă, nu am mai ajuns la un consens. Am rămas la Dinamo şi mereu am considerat că trebuie să iau decizia cea mai bună pentru mine şi familie.
Atunci aş fi acceptat să merg acolo, deoarece la Dinamo nu se ştia nimic, nu puteam aştepta. După, nu ştiu ce s-a întâmplat. Însă, sunt aici, până la final”, a declarat Gabriel de Moura, pentru Playsport.