Rapid – Gaz Metan Mediaș 1-2. Săpunaru joacă la Rapid după șase ani

FC Rapid 1923 Calarasi

UPDATE | Hlistei a marcat din lovitură de la 11 metri în minutul 42, la 2-0 pentru medieșeni. La pauză au intrat următorii jucători: Florică (Morais), Nastos (Ignat), Drăghia (Moldovan), Goge (Belu), R. Ilie (Pănoiu), Alami (Hlistei). Cristi Săpunaru a intrat pe teren la ora 19:23! Meciul s-a terminat cu scorul înregistrat la pauză, adică 2-1 pentru Gaz Metan Mediaș. Urmează ultimul amical, pe 9 iulie, contra lui Dinamo.

FC Rapid 1923 joacă penultimul meci amical dinaintea sezonului care va începe pe 18 iulie pentru vișinii. Adversară este o altă echipă de Liga 1, Gaz Metan Mediaș. Iată primul unsprezece pe care Mihai Iosif îl aliniază în prima repriză:

Te asteptam in FAN SHOP 1923 cu preturi accesibile si produse EXTRAORDINARE. In plus, LIVRAM RAPID! APASA AICI

May be an image of text that says "MOLDOVAN BELU DANDEA IGNAT MORAIS ALBU CREPULJA CARNAT PĂNOIU HUJSTEI BĂLAN FC RAPID 1923 C fcrapid.ro よ shop.fcrapid.ro"