FC Rapid 1923 – Mostiștea Ulmu 4-1. Prestație excelentă a vișiniilor

FC Rapid 1923, fotbal

UPDATE | FC Rapid 1923 – Mostiștea Ulmu 4-1 (1-1). Golurile vișiniilor au fost marcate de Bălan (‘5), Ursu (’56), Ioniță I (’72) și Pănoiu (’83)

FC Rapid 1923 joacă al patrulea amical din 2021. După trei victorii pe linie, echipa lui Nicolae Grigore întâlnește Mostiștea Ulmu. Formație care stă să promoveze din liga a 3-a în liga a 2-a. Pe 1923.ro ai partida LIVE! Pentru început, iată care este primul unsprezece pe care vișiniii îl aliniază: Moldovan – Voicu, Ignat, Nastos, Finica – Barbu, Jorza – Ursu, Ilie, Goge – Bălan. Nicolae Grigore încearcă din nou o așezare 4-2-3-1.

Te asteptam in FAN SHOP 1923 cu preturi accesibile si produse EXTRAORDINARE. In plus, LIVRAM RAPID! APASA AICI

FC Rapid 1923 – Mostiștea Ulmu 4-1

Minutul 90+4 – Pănoiu trimite în portar, la ultima fază a meciului.

Minutul 90+1 – se arată patru minute de prelungire.

Minutul 90 – Ernest trage un șut din întoarcere, departe de poartă, dar se semnalizează ofsaid.

Minutul 88 – Hlistei recuperează excelent o minge, o trimite în fața porții pentru Ioniță I, dar apărarea adversă respinge, în cele din urmă.

Minutul 83 – Hlistei trimite excelent în fața porții și Pănoiu marchează!

Minutul 81 – Alex Ioniță I primește bine în careu, dar iese portarul advers și prinde.

Minutul 72 – gooool Alex Ioniță I marchează din lovitură liberă direct!

Minutul 67 – Hlistei trimite un șut… paralel cu poarta!

Minutul 59 – intră Hlistei, Dandea, Ernest, Florică, Lazăr, Leasă și Pănoiu. Din prima repriză au mai rămas doar Ignat și Jorza.

De menționat că Nicolae Grigore a simțit excelent jocul bun din prima repriză, în sensul că nu a schimbat, ca de obicei, întreaga garnitură la pauză!

Minutul 56 – Gol Ursu, din pasa excelentă a lui Barbu!

Minutul 51 – Încă o ocazie pentru Ursu! Șutul său a fost, însă, blocat!

Minutul 50 – Ale Ioniță I intră în locul lui Adi Bălan.

Minutul 46 – Grigore începe în aceeași formulă, minus portarul. Devenish-Mears intră în locul lui Moldovan.

Prima repriză

Minutul 45+1 – Barbu trage din lovitură liberă mult peste poartă.

Minutul 43 – Barbu centrează bine în careu, dar apărarea adversă respinge în ultimul moment.

Minutul 41 – încă un șut al lui Bălan, respins în corner de portar.

Minutul 38 – Adi Bălan trece pe lângă 2-1! Șutul său plasat este însă respins în corner.

Minutul 31 – șut din lovitură liberă, de la mare distanță, direct pe centrul porții lui Moldovan, cel care reține în doi timpi fără probleme reale.

Ca o pată de culoare, trebuie spus că arbitrul de centru are o burtică… dacă nu vedeți meciul, n-avem noi cum să vă descriem! De liga a opta din Anglia, așa…

Minutul 26 – în zgomotul unui tren care trece prin apropiere, Moldovan e la un pas să apere lovitura de pedeapsă, dar mingea intră totuși în poartă.

Minutul 25 – Goge primește cartonaș galben pentru un fault în careu. Este 11 metri pentru oaspeți.

Minutul 24 – trimite și el un șut pe poartă!

Minutul 24 – Rareș Ilie recuperează bine o minge, dar face preluare către colțul terenului și pierde faza.

Minutul 23 – Adi Bălan scapă singur, dar este fluierat în ofsaid.

Minutul 20 – din lovitura liberă rezultată, Octavian Ursu izbește bara!

Minutul 18 – Bălan e faultat de portarul advers la marginea careului.

Minutul 16 – Bălan trimite încă un șut periculos, dar mingea e respinsă de un fundaș advers.

Minutul 12 – șut peste poarta lui Horațiu Moldovan.

Minutul 11 – ocazie bună pentru Rareș Ilie, dar șutul său este blocat.

Minutul 8 – șut mult peste poartă al unui jucător de la oaspeți!

Minutul 5 – Bălan deschide scorul!

Minutul 3 – ocazie bună în fața porții lui Moldovan, dar mingea se scurge pe lângă.