Fotbal internațional

Dezastru pentru Şumi şi Săpun! Ultimul meci a fost de coşmar

ProSport scrie despre ultima partidă a celor de la Kayserispor. Marius Şumudică trăieşte un coşmar în Turcia! Kayserispor a pierdut din nou în campionat, 2-1 cu Alanyaspor, iar Săpunaru a făcut un penalty şi a fost eliminat. Înfrângerea este cu atât mai dureroasă cu cât a venit chiar în faţa suporterilor, pe teren propriu. E a cincea în ultimele şase meciuri, scrie ProSport. Silviu Lung, Cristi Săpunaru, Fernando Boldrin, Tiago Lopes şi William De Amorim au fost titulari. Golurile partidei au fost înscrise de către Karaca, în secunda 17 a meciului, Boldrin a reaprins speranţele gazdelor după ce a egalat în minutul 77.

ProSport scrie despre seara nefastă a căpitanului naţionalei

Cristi Săpunaru nu a prins deloc un meci bun. Şi a avut chiar un rol decisiv în înfrângerea echipei. El a fost eliminat în minutul 85, după ce a comis un penalty, transformat de Douglas, un minut mai târziu, mai scrie ProSport. Şumudică a stat în tribună, fiind eliminat. Kayserispor se află pe locul 8 în clasament, cu 44 de puncte, departe de locurile de Europa. Este cea mai slabă poziţie pe care formaţia lui Şumi o ocupă în acest sezon!!! Kayserispor a pierdut, în ultimele şase meciuri, cu Konyaspor (0-2), Fenerbahce (0-5), Trabzonspor (0-4) şi Başakşehir (1-3). Singura victorie a fost împotriva lui Genclerbirligi (3-2), reaminteşte ProSport.