Costel Galca a vrut sa-i dea afara de la Rapid. Cei doi jucatori nu vor sub nicio forma sa renunte la viata extra-sportiva

Am scris deja aici ca lui Borza si lui Grameni nu le mai sta capul la fotbal. Din cate se pare, baietii o tin din festival in festival. Poker pana tarziu la U21, Beach, Please!, iar acum iese la iveala ca cei doi au petrecut pana dimineata si la Neversea.
Potrivit fanatik.ro, Galca a vrut sa-i scoata imediat din lot, dar la interventia conducerii s-a ajuns la un compromis, iar pedeapsa a fost doar banca de rezerve.
Este foarte greu de crezut ca Borza va mai pleca undeva in aceste conditii, cluburile serioase tin foarte mult cont de aceste aspecte, iar viata nesportiva la care acesta nu vrea sub nicio forma sa renunte il va costa foarte mult pe viitor.
E fix treaba lor. Fiecare e responsabil in mod direct de consecintele alegerilor sale.




Dacă-i adevărat este păcat pentru cariera lor, astfel se vor rata încă de la o vârstă tânără !
E de mirare că la Farul lui Hagi Grameni era cuminte și harnic, iar la Rapidul lui Ninel a ajuns un derbedeu petrecăreț?
Mulțumim bocciilor!