Rapid

Victor Angelescu il desfiinteaza pe Boupendza dupa ce atacantul si-a prelungit sederea in Dubai

Boupendza a fost nemulțumit că nu și-a primit la timp o parte din bonusul de la semnătură, mai exact 100.000 de euro. Victor Angelescu a transmis că atacantul și-a primit banii în ianuarie, cu întârziere, pentru că aceștia ar fi trebuit livrați în decembrie.

Acționarul de la Rapid l-a criticat dur pe Boupendza și a descris comportamentul acestuia ca fiind „inacceptabil”. În plus, a anunțat o amendă pentru Aaron.

„Situația cu Aaron Boupendza este una care nu-și are locul la Rapid. Un jucător care a refuzat să facă deplasarea înapoi în țară cu echipa, ba chiar înțeleg că a anunțat doar anumiți jucători și persoane din staff de această decizie, clar trebuie sancționat.

Rapid i-a plătit mereu salariile la zi, primele, chiria și alte lucruri stipulate în contract. Da, singura întârziere, dacă-i pot spune așa, a fost tranșa din bonusul de instalare, care avea scadența în luna Decembrie și a fost achitată luna aceasta. Abia am trecut de jumătatea lunii Ianuarie, deci o întârziere care nici nu merita menționată.

În mod clar, în situația aceasta, comportamentul său este inacceptabil și nu respectă regulamentul intern, pe care toți jucătorii îl cunosc. Sancțiunile vor fi conform regulamentului și vor fi drastice, pentru că oricine lucrează la Rapid trebuie să trateze clubul și colegii cu respect, și să dea dovadă de profesionalism”, a declarat Victor Angelescu, pentru site-ul Rapidului, fcrapid.ro.

1923.ro

Online inca din 2009, site-ul 1923.ro este de departe cel mai important site dedicat unei echipe fotbal din Romania.Cu un trafic lunar de peste 1 milion de vizitatori, 1923.ro este inca o dovada ca dragostea, creativitatea si disciplina aduc rezultate notabile si infrang toate obstacolele aparute in cale.Fondat de Dragos Leasa in 2009, site-ul 1923.ro functioneaza de peste 15 ani pe un principiu prin care si-a castigat milioane de admiratori: "Spune cu voce tare ceea ce simti si da posibilitatea si altora sa faca acelasi lucru".Va multumim ca sunteti alaturi de noi in aceasta calatorie minunata!

S-ar putea sa te intereseze

Back to top button

Avem nevoie de tine!

Te rog deblocheaza Ad Blockerul.