Cristiano Bergodi dupã înfrângerea de la Craiova: „Ne-am bãtut singuri! Ne-am fãcut harakiri”
Cristiano Bergodi nu a găsit explicații pentru căderea din repriza secundă, după ce CSU Craiova a rămas în inferioritate numerică.
„Nu vorbesc la cald cu patronul, după meci. Sunt nervi și toată lumea e dezamăgită. Nu vorbesc nici atunci când câștigăm. E incredibil cum am pierdut. Nu știu!
În prima repriză am jucat doar noi, am condus jocul. În primele 20 de minute aruncau mingea, erau speriați. Se vedea că e un meci dificil. Mi s-a părut că eram bine așezați în teren.
La pauză le-am zis că putem câștiga. Dar ne-am sabotat sigur, am făcut harakiri. Ne-am bătut singuri. Nu s-a întâmplat nimic nici după schimbări. E inexplicabil, e frustrant. Am pierdut un meci pe care trebuia să și câștigăm. Bravo Craiovei că a crezut.
Am luat două goluri doar pe fondul unei relaxări. Ce faci, mă, cum?! Doar asta a fost! Baiaram a intrat pe un culoar atât de scurt, nici nu exista culoarul. Noi nu l-am urmărit… toți suntem vinovați. Inclusiv eu!
Mitriță e liderul lor, al nostru e Cristi Săpunaru. Un jucător exponențial, cu experiență. E normal că a contat absența, dar e inexplicabilă relaxarea noastră. Să luăm două goluri în inferioritate numerică… ce poți să facem? Ce s-a întâmplat astăzi e harakiri”, a spus Cristiano Bergodi la Prima Sport.