Adrian MutuHoratiu MoldovanRapid

Rapid – Sepsi | Primul 11 trimis in teren de Adrian Mutu

Față de meciul cu Farul, Adrian Mutu a făcut o singură schimbare în echipa de start: Alexandru Ioniță a fost înlocuit cu belgianul Xian Emmers.

De altfel, Ioniță a părăsit rapid terenul și la Ovidiu. Titularizat de Mutu, mijlocașul era înlocuit după doar 29 de minute, când scorul era 3-0 pentru Farul.

Tot asa …..NIMIC.

Cu mutu inainte….ratam obiectiv dupa obiectiv.

Atingem tot felul de premiere…dar NEGATIVE.
    Inclusiv pe Giulesti.

Sa nu ai pe Giulesti, cu ultima clasata, niciun sut pana prin min 33 ?
    Nu sut pe poarta, dar macar la poarta.

Si acest 0 0 la final fara gust, fara nimic….iar mutu iar isi bate joc de noi, de galerie, de toti.

Dlor conducatori, scapati de mutu asta….cat mai repede…sa se duca prin div 3 sa antreneze, prin Bolivia, Paraguay, oriunde dar departe, departe, cat mai departe de RAPID.
    Si de GIULESTI.

Si am uitat…”talentatul” de panoiu trage …si din toata poarta aia, el ia la tinta portarul.
    Dar chiar nu meritam mai mult.

2. Iar jucam in 10….🤔…de ce il tinem(folosim) pe Ionita(sa-mi explice cineva va rog)

3. Este momentul propice sa ne despărțim de antrenorul Mutu acum, nu mai târziu, nu de alta, dar este foarte posibil sa compromitem și viitorul sezon. Altfel, ne meritam soarta. Cat de curând cu un astfel de joc, noul Giulesti va fi pustiu.

4. Este foarte clar. Nu avem antrenor,ci un încurcă lume. Orice lot i-ar face acestui învățăcel pe nume MUTU, va fi performanță clasarea pe locurile 5-6. Acționarii,care sunt oameni de bună credință se îmbată cu apă chioră dacă cred că vor face performanță prea curând cu Adiță. Cred că pentru meciurile din Giulești, Mutulică ar fi bine să stea acasă și să lase echipa să joace pe ritmurile susținătorilor . Cu siguranță rezultatele nu vor fi mai prejos decât cele obținute cu ……. la pupitru. Sunt total dezamăgit.

5. Filosofia lui Mutu, echipa câștigătoare nu se schimba… De, este foarte adevarat, speram cu Sepsi sa câștigăm măcar la auturi și faulturi…Deja devenim mai penibili decât suntem.

6. P.S.-nu stiu daca s-a gandit cineva dar as pune sectorul dedicat galeriei oaspetilor undeva in dreapta tribunei intai(cum era pe vechiul Giulesti) astfel incat sa se puna presiune pe poarta adversa in mod egal pe ambele reprize.sa nu-i mai intereseze cum aleg terenul👍

7. Penibili, ca în majoritatea meciurilor. Cam asa se întâmplă când nu ai antrenor. Azi putem spera la maxim un egal, iar în ultimele 2 meciuri bineînțeles înfrângeri.

8. Salut tuturor.e aproape pauza.suntem praf,aproape sa adorm la un meci al echipei de suflet.m-au tinut treaz ocaziile oaspetilor si galeria.Mutu&Nicolae…sa va fie rusine!!!(comentatorii sunt jenati cautandu-va scuze)Am fost echilibrat,am spus sa nu reactionam la cald dar acum la pauza in locul lui Sucu&Angelescu v-as demite prin intermediul crainicului stadionului.Atat spun acum.Sanatate va doresc.

9. După 7-2 cu Farul, cum ma așteptăm avem o prima repriza absolut fantastica. Fără șut pe poarta. Este cu siguranță meritul lui Mutu. Felicitări.

10. Ce nu înțeleg eu! Echipa câștigătoare nu se schimba. Este ca o cutuma dacă vreți în lumea fotbalului. După ce iei 7 cu Farul, noi jucam cu aproape același 11. Care este ideea, spilul cum ar spune unii? Sa înțeleg ca am cedat meciul cu Farul? Sau marele antrenor Mutu are o problema cu tinerii din lotul Rapidului? Ma repet, fie ca mi se postează sau nu comentariul, cu Mutu antrenor, Rapidul nu va câștiga campionatul.

11. Hai Rapiduletul! Spalati o parte din rusinea din etapa trecuta.