Horatiu MoldovanRapid

FINAL | Rapid – CSU Craiova 2-2

Desi oltenii au avut 2-0 inca din primele minute ale partidei, Rapid a reusit sa revina. Albu si Dugandzic au adus pana la urma 1 punct, iar echipa antrenata de Adi Mutu ramane fara infrangere in campionat, pe Giulesti.

Ramai pe 1923.ro pentru reactii la cald!

RAPID: Moldovan – Onea, Săpunaru, D. Grigore, F. Ștefan – Kait, Albu, Pănoiu – Sefer, Dugandzic, Ioniță
REZERVE: Drăghia, Belu, Iacob, Ignat, Ciobanu, Luckassen, Vojtus, Marzouk, Despa
ABSENȚI: Costache, Papeau, Emmers, Crepulja, Mățan (accidentați), Morais (suspendat)
ANTRENOR: Adrian Mutu

CSU CRAIOVA: Arlauskis – Papp, Mitrea, Screciu – Vătăjelu, Crețu, Căpățînă, Nistor, Bancu – Rivaldinho, Baiaram
REZERVE: Lazar, Martic, Găman, Mateiu, Cîmpanu, Benga, Danciu, Florescu
ABSENȚI: Koljic, R. Silva (accidentați), Ivan, Vînă, Hanca, Markovic (neincluși în lot)
ANTRENOR: Mirel Rădoi

Stadion: Rapid Giuleşti (Bucureşti)
Arbitru: Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi) / A1: Ghinguleac Radu Adrian (Bucureşti), A2: Badea Marius (Râmnicu Vâlcea) / Arbitru VAR: Dima Iulian (Bucureşti), Arbitru AVAR: Orbuleţ Mircea (Bucureşti

S-ar putea sa te intereseze

29 Comments

1. cert este ca Mutu nu a realizat inca ca toti adversari incearca inca din primele minute sa ne dea lovitura ce le-a si reusti atat in meciul cu wecesebe, cat si a cum cu oltenii lui rotaru. iar 11 m rapidul nu va mai primi prea curand, indiferent cat de clar ar fi faultul comis de adversari. bine ca s-au terminat cele trei meciuri cu adversarii puternici si sper sa avem o evolutie mult mai buna dupa pauza competitionala. seara buna si nu mai fiti asa de suparati.

2. E bine,craiolguta ia bătaie de la Chindia,ajungem în playof stați linistiti Hai Rapiduletul,bravo băieți!

3. E clar că în condițiile astea nu prindem playofful.
    Și la ce ne-ar folosi? Vrei în playoff ca să te bați la titlu, nu ca să caști gura.

4. Pariu amar, am prins maximul, adica x2, felicitari „vedetelor”, vedeti ca astia au si restanta, anul asta maxim-maximus, daca nu avem „ghinion” cum spunea mutu si klaus(6 case din meditatii votat 10 ani in colonie) locul 8,nici o sansa de locul 6!
    mutu de ce nu ai bagat 3 atacanti?sau nu 4,pe toti!
    Per total egal, mai mult nu putem,nu ati depasit o echipa care a facut egal cu o echipa de C, cum sa va numesc?
    Eu ca sunt rapidista, va spun, „BRAVO VEDETELOR”

5. Bine că se întrerupe campionatul, poate ne revenim un pic în pauză. Azi atacul și-a făcut datoria, apărarea nu.

6. Mutule tu i ai numărat ori ai băgat tu mai putini ori oltenii sunt mai mulți
    Pleacă Mutule ești o nulitate de antrenor
    Sunteți niște jigodii

7. Baga baaa tineri in teren lasa-ma cu pensionari mati Grigore si restu, Sefer e terminat si Ionita e la cumparaturi hai sa fim serioși!!

8. Băieții nostri sunt pământ de flori. Dacă FCSB ne-a dat 3, oltenii o sa ne dea 5. Eu nu ma mir ca pierdem in ultima perioada, eu ma mir cum am reușit sa mergem atât de bine in primele 10-12 etape.

9. Nu avem știința jocului. Nu suntem în stare să legăm 3 pase. Poate data viitoare. Astăzi facem figurație. Am schimbat pasele cu portarul,cu pase lungi la întâmplare. Bine ar fi să plecăm la cabine că scăpăm doar cu 0-3. Mutu ar trebui să caute alți fraieri.