Adi Mutu a impresionat după ce Rapid a obținut un punct cu FC Botoșani. „Acest aspect denotă că este un om inteligent!”

„Briliantul” a recunoscut că echipa sa a făcut un joc slab și nu a dat vina pe alții factori, lucru care l-a impresionat pe Andrei Vochin, consilierul președintelui Federației Române de Fotbal.
„Acest aspect denotă că Mutu este un om inteligent. Nu aveam niciun dubiu pentru că l-am şi cunoscut personal şi ştiam bine chestia asta şi îmi pare bine că o demonstrează şi public.
E foarte clar ce spune el. Are şi inteligenţa de a o spune în aşa fel încât să-şi umfle echipa, adică am făcut o greşeală pentru că nu mi-am dat seama cât de mari suntem noi şi atunci noi, fiind mari, înţelegem un adversar care e mai mic şi nu are ce să facă în faţa noastră decât lucrul ăsta, sã se apere. E un exemplu pentru alţi antrenori care nu recunosc niciodată când greşesc, niciodată”, a declarat Andrei Vochin, la Orange Sport.
După remiza cu FC Botoșani, Rapid se află pe locul doi în clasamentul din Superliga, cu 25 de puncte, la două în spatele Farului. Echipa lui Adi Mutu a înregistrat opt victorii, un egal și patru înfrângeri în cele 13 meciuri jucate în sezonul 2022 – 2023.