Declarațiile rapidiștilor de la finalul meciului pierdut la Călărași, scor 2-3

Mihai Iosif FC Rapid 1923

Mihai Iosif și Bogdan Barbu au vorbit la finalul meciului pierdut la Călărași. Din cauza câtorva minute catastrofale, a fost 3-2 la final pentru gazde împotriva lui FC Rapid 1923. Iată ce au zis cei doi oameni vișinii la final.

Declarații Mihai Iosif

„Nu mi s-a părut că ne-am retras, vi s-a părut greșit, am luat golurile pe contraatac în primele cinci minute ale reprizei a doua. Am avut șapte-opt ocazii de gol. Mă abțin la adresa arbitrilor, nu-l comentez, nu am văzut decât o fază. Acum câteva etape, când am spus că toate cele șase echipe sunt bune, poate a crezut lumea că eu caut alibi. Am intrat prost de la pauză. Am pierdut toți, nu X sau Y. Trebuie să aibă maturitatea necesară de a promova. Suntem poziționați bine”, a spus Mihai Iosif la final.

Te asteptam in FAN SHOP 1923 cu preturi accesibile si produse EXTRAORDINARE. In plus, LIVRAM RAPID! APASA AICI

Declarații Bogdan Barbu

„Ei joacă de plăcere, nu din orgoliu, le place fotbalul și nu cred că au nimic de pierdut. Am putut să revenim, am egalat, dar apoi a venit acel contraatac. După am avut foarte multe ocazii să egalăm. Doar neșansa a făcut să nu scoatem măcar un punct. Ăsta e Rapidul! Trebuie să se bată mereu până în ultima etapă. Nu cred că presiunea de la Rapid se poate compara cu vreo presiune din lume. E presiune non-stop”, a declarat Bogdan Barbu la finalul meciului.