ASU Poli Timișoara – FC Rapid 1923 1-2. Victorie în ultimele minute!

FC Rapid 1923 Dunarea Calarasi, spre play-off

Apasa pe luna in care te-ai nascut! Ti-am pregatit ceva special IANUARIE | FEBRUARIE | MARTIE | APRILIE | MAI | IUNIE | IULIE | AUGUST | SEPTEMBRIE | OCTOMBRIE | NOIEMBRIE | DECEMBRIE

UPDATE | FC Rapid 1923 bate în ultimele cinci minute cu golurile marcate de Bălan și Sefer!

Mihai Iosif nu schimbă prea multe în prima garnitură înainte de meciul ASU Poli Timișoara – FC Rapid 1923. De menționat este, totuși, că Ionuț Voicu revine pe banda dreaptă a apărării. Iată, așadar, cum arată primul 11:

Moldovan – Voicu, Nastos, Dandea, Goge – Costin, Barbu – Sefer, Pănoiu, Hlistei – Bălan

LIVE | ASU Poli Timișoara – FC Rapid 1923 1-2

Minutul 90+1 – Sefer marchează până la urmă!

Minutul 90 – Sefer își face frumos o minge, dar își bate joc apoi, șutând deplorabil!

Minutul 89 – Ioniță I trece pe lângă gol! Șut un pic alături!

Minutul 87 – Bălan egalează din 11 metri!

Minutul 60 – Florică și Ursu îi înlocuiesc pe Pănoiu și Goge.

Minutul 30 – Timișoara deschide scorul.

Minutul 4 – Timișoara trece pe lângă gol, dar Voicu se opune senzațional!

8 COMENTARII

1. mi-e greu sa ma pronunt categoric.jocul nostru fost destul de confuz, dar important pana la urma sunt cele trei puncte castigate care vor cantari e norm la sfarsitul play-off. era de asteptat ca alexa va aseza echipa in asa fel incat sa nu permita spatii libere in atac si asta s-a vazut in lipsa de suturi la poarta mai ales in prima repriza. urmeaza un alt meci dificil cu mititeii, dar sunt optimst ca nu vom pierde.

2. Timisoara a jucat fara greseala pana in min 85. Si punctele merg la noi. Fotbalul e pe goluri, nu pe cine joaca mai bine in majoritatea timpului! Inca pas urias spre promovare si asta e tot ce conteaza!

3. Am avut noroc nu doar cu golurile, ci si cu portarul lor c-a intrat la Balan ca la hochei. Altfel ne-ar fi anulat tusierul gol perfect valabil si-n loc de 2-1 pt noi, s-ar fi terminat 1-0 pe timisoreni. Mai rar asa bulan, la absolut toate capitolele. 3 ocazii din min 85 incolo, 2 goluri si cu bulan de portar tanar si prea avantat, altfel arbitrajul le-ar fi obtinut victoria cum dealtfel probabil ca meritau, ca n-am jucat absolut nimic pana in ultimele 5 minute plus prelungiri. 🙂

4. Valeriu, pardon, AICI AM AVUT NOROC, nu la unguri! Ala nici ca preambul nu conteaza la ce-am avut aici!

Ce poti sa mai zici? ESTE RAPIDUL DIN GIULESTI, IUBESTE-L SI-AI SA INEBUNESTI! 😀

5. NU POT SA CRED C-AM SI BATUT!
    IIIIIINCREEEEEEEEEEEEDIBIIIIIIIIIIIIL!!!!!

HAHAHAHAHHAAAAA! 😀 😀 😀

6. Hai c-am scapat cu egal, dar am jucat absolut infect. Se vede ca ne lipsesc jucatori de baza si e greu sa parcurgi asa distante mari de deplasare. O ocazie, un gol am avut meciul asta, chiar daca au dat penalty desi nu trebuia, era gol valabil din singura ocazie si gata. Ma gandesc cu groaza la meciul de la Craiova. Aia nu se joaca cu tine cand te prezinti atat de slab la ei acasa, ne-au dat 5 data trecuta.

Si era sa si batem pe final cu bulan extrem! :))

7. Exact ce ziceam acu 2 zile: „Par vesti bune ca a semnat prelungirea Mihai Iosif dar am vazut destule d-astea. Cand totul merge brici, nu e bine sa schimbi. Cel mai recent imi vine in cap cazul lui Ole Gunnar Solskaer de la Manchester United, pana n-a semnat contract, cat a fost intermediar a avut rezultate excelente, cum a semnat, cum praf vreo 20-30 de meciuri la rand!”

Din pacate cele mai negre cosmaruri ale mele se adeveresc, vom pierde si aici si la Craiova… si locul 2 e iarasi foarte greu de prins… 🙁