FC Rapid 1923 – Dunărea Călărași 4-1. Sprint spre promovare!

FC Rapid 1923 Dunarea

Apasa pe luna in care te-ai nascut! Ti-am pregatit ceva special IANUARIE | FEBRUARIE | MARTIE | APRILIE | MAI | IUNIE | IULIE | AUGUST | SEPTEMBRIE | OCTOMBRIE | NOIEMBRIE | DECEMBRIE

UPDATE | FC Rapid 1923 – Dunărea Călărași 4-1 (2-1). Golurile echipei lui Mihai Iosif au fost marcate de Hlistei, Bălan, Pănoiu și Ursu. În două meciuri, rapidiștii i-au dat opt goluri echipei lui Cristi Pustai.

FC Rapid 1923 încheie etapa a doua din play-off-ul pentru promovare și are mare nevoie de o victorie cu Dunărea Călărași pentru a se desprinde la patru puncte de echipa de pe locul 3. Așadar, Mihai Iosif, la fel ca în ultimele trei partide, a pregătit echipa ca atare. Primul unsprezece este, în bună măsură același. Iată cum arată:

Moldovan – Jorza, Nastos, Dandea, Goge – Costin, Barbu – Sefer, Pănoiu, Hlistei – Bălan

Practic, titularizarea lui Amir Jorza pe banda dreaptă a apărării este cea mai mare surpriză. A priori ea vine în contextul în care titularul de pe banda stângă, Enrichi Finica, lipsește aproximativ două săptămâni din cauza unei contuzii la genunchi. Însă mutarea e de-a dreptul surprinzătoare având în vedere că singurul fundaș dreapta de meserie, fostul căpitan Ionuț Voicu, este doar pe bancă!

Costin a devenit titular de bază la FC Rapid 1923

De asemenea, o titularizare neașteptată este cea a lui Ștefan Pănoiu. Însă ea vine în contextul în care alt puști, Rareș Ilie, are probleme medicale și nu a fost reținut de Miță Iosif în lot. De asemenea, Raul Costin s-a impus, până la urmă, în fața lui Rareș Lazăr. În rest, nicio surpriză din partea tehnicianului rapidist. Să vină victoria!

LIVE | FC Rapid 1923 – Dunărea Călărași 4-1

Minutul 90 – Octavian Ursu marchează în ultimul minut!

Minutul 88 – șut puternic al lui Ioniță I, dar deviat în corner.

Minutul 86 – Ursu scapă singur, dar finalizează lamentabil…

Minutul 82 – Bud trage din afara careului, dar alături!

Minutul 80 – Florică intră în locul lui Păniou, iar Hlistei îi lasă locul lui Ioniță I.

Minutul 74 – Goge scoate mingea din fața porții!

Minutul 70 – Ursu și Lazăr îi schimbă pe Bălan și Costin.

Minutul 53 – șut puternic al lui Pănoiu la colțul scurt și GOOOOL!

Minutul 48 – reluare acrobatică a lui Nastos, dar alături.

Minutul 42 – Pănoiu e singur cu portarul, dar trage în el!

Minutul 33 – până la urmă, Cristi Bud marchează gol valabil!

Minutul 32 – Bud marchează, dar esgte ofsaid.

Minutul 31 – Costin trage de la distanță, peste!

Minutul 28 – Hlistei pasează, Bălan e faultat în careu și tot atacantul marchează de la punctul cu var.

Minutul 23 – gol de ATACANT al lui Hlistei!

Minutul 9 – Adi Bălan are prima ocazie importantă, dar lovește bara!

Minutul 6 – Bud are încă o ocazie, dar trage peste!

Minutul 2 – greșesc rapidiștii, iar Bud scapă singur. Din fericire, trage alături!