FC U Craiova – FC Rapid 1923 1-0. Zero fotbal, zero puncte

FC Rapid 1923 Dunarea Calarasi, spre play-off

FC U Craiova – FC Rapid 1923 este capul de afiș al ligii a doua. Cu toate că Mihai Iosif folosește același unsprezece ca în partida de la Timișoara, o schimbare importantă are loc în primul unsprezece! Cine? Tocmai unul dintre cei mai în formă oameni ai echipei lipsește. Este vorba de vârful Adrian Bălan. În locul său intră Alex Ioniță I și noi credem că, la 11 ani și o zi, după super meciul Rapid – fcsb / steaua 5-1, este momentul ca atacantul să facă din nou o super partidă! Din păcate, Bălan este accidentat și nu se află nici în pe bancă. Revenim cu detalii în momentul în care aflăm date despre accidentarea sa.

Cum arată primul unsprezece gândit de Mihai Iosif

În altă ordine de idei, iată garnitura de start, mai are o schimbare, în sensul că Lazăr l-a înlocuit pe Costin: Moldovan – Voicu, Nastos, Dandea, Goge – Lazăr, Barbu – Sefer, Pănoiu, Hlistei – Ioniță I. Trebuie spus că partida este ultima a etapei a 4-a din play-off. Asta pentru că celelalte două meciuri, CS Mioveni – ASU Poli Timișoara 4-0 și FK Miercurea Ciuc – Dunărea Călărași 1-2 s-au terminat. Partea bună e că Timișoara și Ciucul sunt ieșite din cărți. La fel ca și Dunărea, la cum arată…

Te asteptam in FAN SHOP 1923 cu preturi accesibile si produse EXTRAORDINARE. In plus, LIVRAM RAPID! APASA AICI

FC U Craiova – FC Rapid 1923 1-0

Minutul 90+5 – meciul se încheie. Prima înfrângere după cinci victorii la rând pentru FC Rapid 1923.

Minutul 83 – Moldovan respinge o lovitură liberă în corner.

Minutul 79 – Ernest debutează! Intră în locul lui Lazăr și rapidiștii joacă cu doi atacanți.

Minutul 65 – triplă schimbare! Florică, Ilie și Drăghiceanu intră la FC Rapid 1923!

Minutul 62 – Paramatti este eliminat pentru o lovitură cu cotul!

Minutul 58 – partida este una de un nivel extrem de scăzut. Dar cea mai proastă parte e rezultatul de pe tabelă. Totuși, mai e timp!

Minutul 37 – Ioniță I expediază un prim șut pe poartă. Însă acesta e slab și pe centru.

Meci extrem de slab. Rapidiștii nu contează în atac.

Minutul 19 – Oltenii lovesc bara!

Băieții lui Miță Iosif nu joacă nimic. Jocul este anost, dar Craiova e, totuși mai periculoasă.

Minutul 12 – marchează Craiova.

Minutul 11 – Nastos dă pasă la portar în careu, dar, din fericire, arbitrul lasă jocul să continue.

Minutul 9 – corner scos de Ioniță I.

Minutul 4 – suporterii Craiovei dau drumul la petarde în afara stadionului, să-și facă simțită prezența.