CS Mioveni – FC Rapid 1923 1-2. Goluri Hlistei și Bălan!

FC Rapid 1923 U Cluj

UPDATE | FC Rapid 1923 bate la Mioveni cu 2-1 după ce a fost condusă la pauză. Golurile au fost marcate de Cătălin Hlistei din 11 metri și Adrian Bălan.

FC Rapid 1923 joacă ultimul meci amical din această iarnă, pe terenul lui Mioveni. 1923.ro vă redă cele mai importante faze în format LIVE, așa cum v-a obișnuit. Între timp, iată care este primul unsprezece pe care Nicolae Grigore se bazează. Normal, acesta ar trebui să fie un 4-2-3-1, însă fotbaliștii pe care-i folosește pot duce inclusiv la 4-1-4-1 sau chiar la 4-1-3-2.

FC Rapid 1923: Drăghia – Voicu, Nastos, Dandea, Finica – Jorza, Pănoiu – Sefer, Ioniță I, Hlistei – Bălan.

Cum Jorza și, mai ales, Pănoiu, nu sunt mijlocași la închidere de profesie, acest prim unsprezece poate arăta și așa:

Drăghia – Voicu, Nastos, Dandea, Finica – Jorza – Sefer, Ioniță I, Pănoiu, Hlistei – Bălan.

Sau, și mai probabil:

Drăghia – Voicu, Nastos, Dandea, Finica – Jorza – Sefer, Pănoiu, Hlistei – Ioniță I, Bălan.

Cu amendamentul că Alexandru Ioniță I deși recunoscut ca atacant, el are o polivalență peste medie jucând, de exemplu, inclusiv fundaș central în mai multe meciuri, atunci când era legitimat la SSC Farul Constanța.

CS Mioveni – FC Rapid 1923 1-2

Minutul 90 – se arată cinci minute de prelungire!

Minutul 89 – Dandea respinge din fața porții!

Minutul 83 – bară Coșereanu!

Minutul 80 – ies Nastos, Sefer, Ioniță I, Bălan, Hlistei, intră Barbu, Ernest, Goge, Costin și Toma. Pe teren rămân doar Drăghia, Dandea și Jorza.

Minutul 70 – șut puternic al lui Ioniță I, dar portarul respinge.

Minutul 67 – Popescu respinge în bară șutul lui Lazăr, dar Bălan, cu o poziționare de atacant, reia în plasă!

Minutul 54 – Drăghia nu respinge foarte departe, dar faza se stinge.

Minutul 50 – gol Hlistei, din specialitatea casei: lovitura de la 11 metri!

Minutul 46 – intră Lazăr și Florică în locurile lui Pănoiu și Finica

Repriza I

Minutul 37 – Dandea reia peste poarta adversă.

Minutul 35 – Blănaru marchează de lângă Finica.

Minutul 34 – Dandea intervine din nou!

Minutul 32 – Sefer execută un corner, parcă, la mișto, direct în brațele portarului.

Minutul 23 – meciul s-a mai calmat, dar intensitatea este una bună pentru liga a doua. Ocaziile lipsesc.

Minutul 12 – Sefer ratează șutul din poziție centrală!

Minutul 11 – Drăghia apără!

Minutul 10 – Dandea face penalty!

Minutul 9 – intervenție bună a lui Drăghia!

Minutul 6 – atac consistent al FC Rapid 1923, pe axa Hlistei – Finica – Voicu – Bălan, dar nu este finalizată cu șut periculos.

Minutul 3 – Miovenii atacă, dar Dandea respinge din centrul careului.