BREAKING NEWS | Dan Alexa este out! Se știe sub comanda cui se reunește echipa

Dan Alexa
Dan Alexa

Apasa pe luna in care te-ai nascut! Ti-am pregatit ceva special IANUARIE | FEBRUARIE | MARTIE | APRILIE | MAI | IUNIE | IULIE | AUGUST | SEPTEMBRIE | OCTOMBRIE | NOIEMBRIE | DECEMBRIE

FC Rapid 1923 a postat pe pagina oficială de Facebook un mesaj în care anunță despărțirea de principalul Dan Alexa, dar și de secundul Costel Ilie. Cei doi au stat pe banca echipei numai cinci partide. Adică cele din play-off. Iată mai jos cum sună acesta:
„Clubul nostru se desparte de Dan Alexa și de Costel Ilie, cărora le mulțumim pentru perioada petrecută la Rapid și pentru dedicarea de care au dat dovadă. Dan Alexa a condus Rapidul, din postura de antrenor principal, în play-off-ul ligii secunde. Echipa noastră obținând o victorie, trei remize și o înfrângere. Reunirea lotului va avea loc mâine, iar până la numirea unui nou antrenor echipa va fi condusă de Ștefan Grigorie. Noul sezon al ligii secunde va începe la finalul acestei luni, în week-end-ul 28-30 august, tragerea la sorți a „țintarului” urmând a avea loc cel mai probabil săptămâna viitoare.”

De la FC Rapid 1923 pleacă toți, inclusiv Alexa, și nu vine nimeni

Rămâne de văzut ce se va întâmpla FC Rapid 1923. Promovarea a fost ratată, numele și brand-ul au fost pierdute în instanță, Ovidiu Burcă și-a dat demisia – să vedem până când -, Daniel Pancu a anunțat că nu mai vrea să fie președinte. Jucătorii au început să plece, acum și antrenorii. Rămâne de văzut dacă mai vine cineva. Că de vești proaste credem că s-a cam săturat toată lumea.
CITEȘTE ȘI  Cum se poate irosi munca de un an din cauza câtorva minute penibile