Succese răsunătoare pentru Rapid Bucureşti!

Sala Rapid
Sala Rapid

A doua zi a Campionatelor Naționale de atletism în sală ne-a adus alte medalii pentru sportivii de la CS Rapid. Lista cu acestea poate fi regăsită mai jos! Bilanțul delegației feroviare a numărat, în total, 10 medalii, dintre care trei de aur, două de argint și cinci de bronz, notează clubulrapid.ro.

  • Bogdan Popa argint săritura cu prăjina, 4.60 metri;
  • Valentin Stanciu bronz săritura cu prăjina, 4.50 metri;
  • Simona Balcă bronz tineret 60 metri garduri, 8.98 secunde;
  • Cosmin Dumitrache argint 50 metri garduri, 8.05 secunde;
  • Ionela Luca aur săritura în lungime, 6.27 metri.

Patru medalii pentru CS Rapid Bucureşti şi la lupte libere!

Nu doar la atletism lucrurile merg excelent pentru Rapid! Echipa de lupte libere a CS Rapid București, condusă de către antrenorul Cornel Zaharia, a participat la Amara la Memorialul Istfache. Sportivii noștri au reușit să cucerească patru medalii, după cum urmează:

  • Antonio Incze, aur, 32 kg;
  • Ionuț Tiberiu, aur 35 kg;
  • David Tîrțan, aur 38 kg;
  • Gheorghe Brezeanu, bronz 66 kg.

Trei victorii şi trei înfrângeri pentru poloiste la Târgu Mureş

Nu în ultimul rând, secţia de polo, poate cea mai de succes la nivel de echipe în acest moment a avut rezultate notabile în zilele care tocmai au trecut. Echipa feminină de polo Rapid București s-a deplasat la Târgu Mureș pentru primul turneu al Campionatului Național de junioare. Elevele antrenorului Eduard Rusu au învins pe Unirea Alba Iulia cu 19-1, seria victoriilor continuând în partidele cu H2O Târgu Mureș, 11-2, și Torpi Târgu Mureș, 14-2.

CS Rapid pe locul 4. Mai urmează două turnee!

Feroviarele au pierdut partidele cu CSS 1 București, scor 10-6, Dinamo, scor 13-11 și Crișul Oradea, scor 12-8. Echipa noastră ocupă, după acest turneu, locul al patrulea, cu un total de 9 puncte. Calendarul competițional mai include încă două turnee, obiectivul fetelor noastre fiind urcarea pe podium. În acest moment, echipa de polo feminin este singura dintre echipele de la CS Rapid care aspiră la podium în competiţiile din primul eşalon valoric al României.

Cauti ceva anume si nu gasesti la noi? Nimic mai simplu: cauta pe Google!