Rapid

FORFAIT / SSC Băneasa – AFC Rapid 0-3

Cum v-am obişnuit, vă oferim din nou desfăşurarea live text al unui meci jucat de Rapid. Băieţii lui Mihai Iosif joacă în etapa a 11-a împotriva lui SSC Băneasa. Pe terenul Laromet. Rămâneţi pe 1923.ro pentru cele mai importante evenimente în timp real. Iată care este primul unsprezece cu care Rapid începe partida: Dragne – Boian (cpt.), Ursescu, Costache, Geambaşu – Ioniţă, Cocu, Stancu, Dovleac – Bărbălău, Dinu.

FORFAIT / Băneasa – Rapid 0-3

Jucatorii din Baneasa s-au retras de pe teren! Arbitrul a fluierat finalul meciului! Rapid castiga cu scorul de 3-0 prin forfait!

Meciul este intrerupt! Burtosul cu nr 10 din echipa gazda l-a lovit cu cotul in gura pe Ionita si s-a iscat o bataie generala. A intervenit Jandarmeria!

Min. 47 – Sut-centrare Stancu din lovitura libera, mingea trece putin pe langa.

Min. 46 – A inceput repriza a doua! Berechet i-a luat locul lui Dinu in atacul Rapidului.

PAUZA PE LAROMET! Rapid se afla la egalitate, 0-0 dupa o jumatate pe care a controlat-o in totalitate!

Min. 36 – Ratare incredibila a lui Barbalau. A scapat singur cu portarul, l-a driblat, dar a intrat in unghi si a trimis peste poarta!

Min. 30 – Alberto Stancu este blocat in careul de 16 m.

Min. 29 – Ratare Barbalau din careul mare. Scorul ramane 0-0.

Min. 14 – Dinu suteaza in blocajul advers

Min. 10 – Dovleac este blocat in ultima clipa de un aparator al gazdelor

Min. 1 – Partida dintre Baneasa si Rapid Bucuresti a inceput cu o intarziere de 20 de minute. Hai RAPID!

rapid-baneasa

Meciul e pe cale sa inceapa! Ramaneti pe 1923.ro pentru desfasurarea partidei, minut cu minut!

rapid-baneasa2

Partida va incepe cu intarziere! La meci sunt aproximativ 250 de suporteri rapidisti, care in ciuda vremii de-afara au decis sa-i sustina pe baietii lui Mihai Iosif! Printre ei se afla Nicolae Vasile si Marian Rada!