DiverseDumitru Dragomir

Dunărea fără antrenor, Ganea la Voluntari

FC Voluntari va pleca luni în Antalya cu un nou antrenor, Gigi Mulțescu fiind înlocuit duminică. Ionel Ganea va prelua formația ilfoveană și dacă va îndeplini obiectivul, salvarea de la retrogradare, va alege apoi cât va mai rămâne la echipă. Ganea, carea are 42 de ani, a pregătit în prima parte a sezonului divizionara secundă Dunărea Călărași, fiind lider în Seria I, după 17 etape. Tehnicianul va avea ca obiectiv la Voluntari salvarea de la retrogradare.

”Ganea e alesul meu, n-a mai fost altă discuție cu altcineva. Vine cu staful lui, l-am luat până în vară și dacă salvează echipa rămâne cât vrea el. Nu va fi greu să plece de la Călărași, are clauză să meargă la o echipă de Liga 1.”, a declarat pentru Digi Sport Dumitru Dragomir, noul şef al clubului ilfovean.

Sursa: digisport.ro

Aboneaza-te la newsletterul 1923.ro

* indicates required





1923.ro

Online inca din 2009, site-ul 1923.ro este de departe cel mai important site dedicat unei echipe fotbal din Romania.Cu un trafic lunar de peste 1 milion de vizitatori, 1923.ro este inca o dovada ca dragostea, creativitatea si disciplina aduc rezultate notabile si infrang toate obstacolele aparute in cale.Fondat de Dragos Leasa in 2009, site-ul 1923.ro functioneaza de peste 15 ani pe un principiu prin care si-a castigat milioane de admiratori: "Spune cu voce tare ceea ce simti si da posibilitatea si altora sa faca acelasi lucru".Va multumim ca sunteti alaturi de noi in aceasta calatorie minunata!

S-ar putea sa te intereseze

Back to top button

Avem nevoie de tine!

Te rog deblocheaza Ad Blockerul.