Rapid

Dragi prieteni Rapidisti…

 

In clasa a 9-a aveam un scop precis in viata. Imi doream sa scap de cosuri. Credeam pe atunci ca daca nu voi mai avea cosuri pe fata toate problemele mele se vor rezolva. Si care pot fi problemele unui pusti de 15 ani? Una singura. Sa te placa fetele. Credeam ca daca scap de cosuri nu va mai trebui sa fac nimic altceva in afara de a o alege pe cea mai frumoasa dintre toate cele care ma plac. Si intr-o buna zi, am scapat de cosuri… Ghiciti ce?! Problema mea nu s-a rezolvat. Din contra… S-a agravat. Pentru ca, desi cosurile au disparut, complexele au ramas aceleasi. A fost momentul in care am inceput sa constientizez ca singurele mele probleme erau ATITUDINEA si MENTALITATEA.

Acum, noi Rapidistii trecem prin momente grele. Precum eu, atunci cand eram in clasa a 9-a si credeam ca daca scap de cosuri toate problemele mele se vor rezolva, multi dintre noi credem ca daca George Copos va pleca de la Rapid, toate problemele clubului nostru drag se vor rezolva. Eu spun ca nu e asa, ci din contra, problemele clubului nostru drag se vor agrava. Pentru ca problema noastra nu este George Copos. Problemele noastre sunt ATITUDINEA si MENTALITATEA!!!

Ne plangem mereu ca George Copos nu ne respecta. Va adresez o intrebare: NOI NE RESPECTAM INTRE NOI? Ne plangem mereu ca George Copos nu este corect. Va adresez o intrebare: NOI SUNTEM CORECTI INTRE NOI? Ne plangem mereu ca George Copos nu face suficient de multe lucruri bune pentru Rapid. Va adresez o intrebare: NOI FACEM SUFICIENT DE MULTE LUCRURI BUNE PENTRU RAPID?

Toate lumea intreaba: CE E DE FACUT? Raspunsul meu e: NU STIU. INCA. Dar stiu ceva. Cel mai rau lucru pe care-l putem face in momentul de fata este SA NU FACEM NIMIC!!!

Va salut cu drag. Inainte de a incheia, cu promisiunea ca va voi scrie din nou in curand, va transmit urmatoarele versuri:
IARTA RAPIDISTULE PE RAPIDISTUL CARE TI-A GRESIT
CACI SUNTETI FRATI. NU DE SANGE. SUNTETI FRATI DE RAPID!
NU-TI FIE TEAMA RAPIDISTULE CA LUMEA TE CREDE NEBUN
PASTREAZ-AMITIRILE FRUMOASE, PASTREAZA DOAR CEEA CE-I BUN
CACI RAPIDISTULE, ESTI UNA CU RAPID…
DE-AIA RAPIDUL N-O SA MOARA… VA TRAI LA NESFARSIT!!!

Fratele vostru RAPIDIST,

Dragos Leasa

S-ar putea sa te intereseze

Back to top button

Avem nevoie de tine!

Te rog deblocheaza Ad Blockerul.