VIDEO / Ciprian Deac şi Alexandru Ioniţă II au umilit fcsb

Alex Ioniţă ProSport
Alex Ioniţă. FOTO: Mediafax / ProSport

ABONEAZA-TE LA NEWSLETTER-UL 1923.RO

Deac şi Ioniţă pe cai mari! Ca de fiecare dată, foştii rapidişti au măturat pe jos cu fcsb. CFR Cluj s-a impus pe Arena Naţională şi e scăpată în campioană pentru al doilea an la rând. Dacă nu ne mai putem bucura cum Rapid o umileşte pe steaua sau fcsb, măcar pentru moment, trebuie să ne bucurăm de performanţele, tot într-un tricou vişiniu, ale lui Ciprian Deac şi Alexandru Ioniţă II. Primul a marcat un gol epocal în prima repriză. Pe care îl puteţi vedea în link-ul de mai jos. O reuşită cum am mai văzut doar la Zlatan Ibrahimovic! Mai mult, Alex Ioniţă II, intrat din postura de rezervă, nu a stat prea mult pe gânduri şi şi-a intrat în pâine.

Ioniţă a marcat în prelungiri

Fotbalistul născut în Giuleşti şi crescut de Rapid şi-a pus calităţile în evidenţă şi l-a obligat pe fostul său coechipier de lângă Podul Grant, Mihai Roman, să îl faulteze din postura de ultim apărător. Aşadar, intrat la scorul de 1-0 pentru echipa sa, Alex a scos un cartonaş roşu care a obligat-o pe fcsb să joace aproximativ 20 de minute în inferioritate numerică. Mai mult, rapidistul şi-a încununat evoluţia cu un 11 metri transformat în minutul 90+6. Scor final 2-0 şi, să sperăm, fcsb va aluneca tot mai mult în clasament. Succesul facilitat de Ioniţă şi Deac e cu atât mai important cu cât este doar al 4-lea al CFR-ului. Din ultimele 34 întâlniri cu steaua sau fcsb!