Fotbal Club Rapid – Delta Dobrogea Tulcea 5-0. Meciul atacanților

Rapid
FC Rapid

UPDATE / Fotbal Club Rapid a obținut a doua victorie în acest de liga a 3-a și acumulează șapte puncte în clasament. Succescul, clar, 5-0, a venit, totuși, împotriva unei echipe care părea victimă sigură. Fiind ultima clasată. Cele cinci goluri au fost marcate de trei atacanți, Vlada, Matulevicius și Jurj. La care se adaugă supergolul lui Cârstocea, dar și reușita târzie a lui Goge. La partidă au asistat aproximativ 1.000 de  suporteri. În urma acestui rezultat, vișiniii urcă pe primul loc în clasament. Următorul meci pentru echipa susținută de Primăria Sectorului 1 va fi în deplasare cu FC fcsb 2.

————————————————————-

Etapa a treia a ligii a treia aduce față în față, pe Giulești, Fotbal Club Rapid și Delta Dobrogea Tulcea. Iată primul unsprezece aliniat de Constantin Schumacher și Mihai Iosif: Ciuculescu – Voicu, Maftei, Iacob, Demici – Ilie, Jorza, Cristocea, Grigore – Matulevicius, Vlada. O surpriză colosală este lăsarea pe banca de rezerve a lui Andrei Drăghia! Portar venit direct din Liga 1, acolo unde a jucat cinci meciuri în acest sezon pentru FC Voluntari. Competiție în care titularul din această seară a fost doar cu gândul. În sfârșit, o altă surpriză epocală este lăsarea pe bancă a lui Lucian Goge. Al doilea golgheter din sezonul trecut!

Fotbal Club Rapid – Delta Dobrogea Tulcea 5-0

FINAL

Minutul 90+3 – Goge închide tabela.

Minutul 86 – după o bară a lui Ionuț Voicu, marchează și Jurj dintr-un penalty scos tot de el!

Minutul 50 – lituanianul Matulevicius marchează al doilea gol pentru Fotbal Club Rapid!

Minutul 31 – Cârstocea dublează avantajul!