0
1742
Răzvan Lucescu ProSport
ProSport scrie despre o victorie colosală a lui Răzvan Lucescu

ProSport scrie despre faptul că PAOK Salonic continuă forma excelentă prin care trece în prima ligă a Greciei. Echipa antrenată de Răzvan Lucescu a învins duminică, în deplasare, cu 3-1 formaţia PAS Giannina şi rămâne pe primul loc! În partida de la Ioannina, PAOK a reuşit să rezolve meciul încă din prima repriză. Dimitrios Pelkas a revenit după o accidentare şi, în ciuda faptului că a jucat cu mască de protecţie, a reuşit să deschidă scorul încă din minutul 9, mai scrie ProSport. Golgheterul echipei şi al primei ligi a Greciei, sârbul Aleksandar Prijovic, a înlăturat orice dubiu asupra numelui câştigătoarei. Printr-o dublă marcată înainte de pauză, minutele 39 şi 45.

ProSport scrie despre un eveniment rar în Grecia

Cu toate că, de regulă, partidele din prima ligă a Greciei se joacă fără prezenţa în tribune a galeriei echipei oaspete, fanii lui PAOK au luat cu asalt stadionul lui PAS Giannina. Circa 3000 de ultraşi au primit bilete de acces pentru meci. După intervenţia conducerii clubului oaspete. PAOK nu a mai pierdut în campionat de pe 5 noiembrie, de la înfrângerea cu 1-0 în deplasarea de la AEK Atena. Echipa lui Răzvan Lucescu are opt victorii în ultimele opt etape. 23 de goluri marcate şi doar unul singur primit, încheie ProSport. De notat este că în derby-ul rundei, la Piraeus, AEK Atena a învins cu 2-1 pe Olympiacos. De menţionat este că Olympiacos a deschis scorul în minutul 82, dar a pierdut în ultimele minute!

12 victorii la rând!

Astfel încât, PAOK are acum două puncte avans în fruntea clasamentului primei ligi greceşti. În timp ce pe doi a urcat echipa din capitala Greciei, iar Oli a coborât pe 3. La nu mai puţin de patru puncte în spatele echipei lui Lucescu junior. PAOK Salonic a ajuns la a 12-a victorie la rând în meciurile oficiale, iar până la mijlocul lunii martie va termina un adevărat tur de foc. Cu două meciuri pe propriul teren, vitale. Cu Olympiacos şi AEK Atena. Tocmai cele două echipe cu care se bate pentru titlu în Grecia.