Minutul  74 – șutul lui Narcis Ionita e deviat in poarta.

Minutul 66 – Stan intra cu mingea in poarta! Al patrulea gol!

Repriza a doua se reia după doar trei minute de pauza!

Minutul 36 – înscrie iar Stan!

Minutul 32 – marchează si Gore.

Minutul 21 – gol Nitu!

Minutele 13 si 17 – Stan face dubla!

Minutul 3 – Narcis Ionita a deschis scorul din lovitura librera. Meciul a început cu 10 minute intarziere.

Terenul Coresi e plin de apa pentru ca ploua abundent.

AFC Rapid Bucureşti joacă pe terenul lui Venus, Coresi, începând cu ora 16:30. Rămâneţi pe 1923.ro pentru a urmări meciul în format LIVE SCORE. Este primul meci oficial dintre cele două entităţi după o pauză de aproximativ 70 de ani!

6 COMENTARII

1. […] AFC Rapid a reuşit scorul etapei, învingând-o cu 9-0 pe Venus Bucureşti. În etapa a şaptea însă, rezultatele au fost unele de-a dreptul incredibile. Academia Rapid nu a reuşit decât un 0-0 chinuit cu Comprest GIM, dar şi csa steaua a fost la un pas să o imite. Principala contracandidată a Academiei la promovare în acest moment a bătut greu, doar 1-0, pe AS Tricolor pe finalul meciului. Ar fi fost un şoc de proporţii oricare alt rezultat! […]

2. @admin: amice, cand ziceai ca faci live la meciurile Academiei puneai doar scorul final, nici macar echipele nu le dadeai. Mai putin si e gata site-ul oficial al Academiei…sa vezi atunci cum migram de pe site-ul asta.