Rapid

BREAKING NEWS | Transferul e ca și făcut, iar Viorel Moldovan confirmă: „Îl așteptăm la Rapid”

Giuleștenii sunt aproape de a rezolva încă un transfer, de la Genoa, echipa preluată recent de Dan Șucu. David Ankeye (22 de ani) este următorul jucător care va ajunge la Rapid.

Viorel Moldovan, președintele celor de la Rapid, a confirmat faptul că nigerianul va ajunge la Rapid în ”cel mai scurt timp”, după ce italienii au anunțat recent că mutarea ar putea fi blocată.

Viorel Moldovan confirmă următorul transfer al Rapidului

Cel mai probabil, Ankeye va ajunge la Rapid sub formă de împrumut până în vară. La începutul acestui sezon, nigerianul a fost transferat de Genoa de la Sheriff Tiraspol pentru 2,5 milioane de euro.

”Au fost anumite probleme din punct de vedere medical în lotul celor de la Genoa, el a trebuit să rămână pe loc, dar cred că în cel mai scurt timp îl vom avea și pe el”, a spus Viorel Moldovan, în exclusivitate pentru PRO TV și Sport.ro.

1923.ro

Online inca din 2009, site-ul 1923.ro este de departe cel mai important site dedicat unei echipe fotbal din Romania.Cu un trafic lunar de peste 1 milion de vizitatori, 1923.ro este inca o dovada ca dragostea, creativitatea si disciplina aduc rezultate notabile si infrang toate obstacolele aparute in cale.Fondat de Dragos Leasa in 2009, site-ul 1923.ro functioneaza de peste 15 ani pe un principiu prin care si-a castigat milioane de admiratori: "Spune cu voce tare ceea ce simti si da posibilitatea si altora sa faca acelasi lucru".Va multumim ca sunteti alaturi de noi in aceasta calatorie minunata!

S-ar putea sa te intereseze

Back to top button

Avem nevoie de tine!

Te rog deblocheaza Ad Blockerul.