Marius Sumudica tuna si fulgera la adresa jucatorilor: „Domnul Sucu le baga banii in cont la ora 12. Cu mine nu le merge”

Marius Șumudică a explicat care au fost greșelile Rapidului la conferința de presă de dupã meciul cu U Cluj, unde i-a criticat pe jucători, fără să dea nume:
„Nu pot să accept atitudinea. Vreau să văd datele fizice, dacă e neputință sau e altceva, interpretare și să vedem unde am greșit. Nu pot controla să faci un fault tactic, să îl lași pe Chipciu să urce 50 de metri, e strigător la cer, dar oricum e tardiv acum.
Am văzut 6-7 pase de doi metri pe care le-au dat afară, asta poate fi antrenată, dar să nu vezi pic de dorință, asta nu se poate. Mă așteptam la mai mult de la unii jucători și am pierdut la modul de interpretare a jocului și de agresivitate.
Acești suporteri minunați merită mult mai mult, sunt multe de vorbit și prefer să le vorbesc cu elevii mei. Dacă cineva nu suferă pentru clubul ăsta și i-au găsit pe domnul Șucu și pe domnul Angelescu și la ora 12 le intră banii în cont, le spun tuturor, cu mine nu e loc de așa ceva, cu orice risc.
Eu nu am venit la Rapid să mă îmbogățesc, ci pentru că iubesc acest club, din dragoste, iar dragostea mea pentru Rapid ma face să iau cele mai drastice decizii și nu voi accepta niciun rabat de la nimeni, fiindcă primul judecat sunt eu, mereu e antrenorul. Eu nu dorm de când am venit la Rapid, încerc să dau tot din ceea ce știu, din experiență, dar dacă nu poți să alergi și nu poți să dai totul pe teren, ce să zic, asta e”, a declarat antrenorul Rapidului.