Rapid

Ben Siegrist il lauda pe Sumudica: „Antrenorul nostru respira fotbal”

Benjamin Siegrist, unul dintre cei mai în formă jucători ai Rapidului, a prefațat jocul de luni seara, contra Unirii Slobozia, în cadrul conferinței de presă.

„Ne simțim bine acum, am trecut peste meciul trecut, desi am fost foarte dezamăgiți. Modul în care am jucat nu s-a ridicat la nivelul așteptărilor. Ne gândim la meciul de mâine și la faptul că trebuie să strângem puncte și să jucăm bine. Urmează un meci important. Ne-am pregătit bine săptămâna aceasta.

Atunci când se schimbă un antrenor, poate fi dificil pentru toată lumea. Avem deja câteva săptămâni împreună, dar totul este un proces. Cu toții înțelegem că aici rezultatele contează, punctele contează, victoriile contează. Este urgent să adunăm puncte, dar cred că suntem într-un proces în care învățăm să le adunăm, daca înțelegeți.

Antrenorul își dorește mult să câștigăm. Tot stafful muncește mult pentru lucrul acesta. Au foarte multă experiență, iar noi trebuie să îi ascultăm și să învățăm. Antrenorul nostru respiră fotbal.

Trebuie să ne concentrăm pe ceea ce avem noi de făcut, nu pe ceea ce fac alții. Nu mă interesează de celelalte echipe”, a declarat goalkeeperul elvețian.

1923.ro

Online inca din 2009, site-ul 1923.ro este de departe cel mai important site dedicat unei echipe fotbal din Romania.Cu un trafic lunar de peste 1 milion de vizitatori, 1923.ro este inca o dovada ca dragostea, creativitatea si disciplina aduc rezultate notabile si infrang toate obstacolele aparute in cale.Fondat de Dragos Leasa in 2009, site-ul 1923.ro functioneaza de peste 15 ani pe un principiu prin care si-a castigat milioane de admiratori: "Spune cu voce tare ceea ce simti si da posibilitatea si altora sa faca acelasi lucru".Va multumim ca sunteti alaturi de noi in aceasta calatorie minunata!

S-ar putea sa te intereseze

Back to top button

Avem nevoie de tine!

Te rog deblocheaza Ad Blockerul.