Victory Cup

VIDEO / 1923.ro a trecut la tenis! 6-1 cu locul 2, CC United, la Victory Cup

Un nou derby, încă o victorie la scor. 1923.ro e pe locul 1, la fel cum era și înaintea meciului cu CC United, de pe locul 2. Numai că diferența pe teren arată clar că eșalonul în care jucăm este cu mult sub nivelul valorii noastre. Cu toate că din cei 19 băieți din lot numai opt au ajuns de data asta la etapa a 9-a din Victory Cup. La pauză a fost numai 1-0. Asta pentru că am ratat o lovitură de penalitate, dar și pentru că nu ni s-a pus un gol pe care l-am marcat în momentul în care trebuia lăsat avantaj. Nu e problemă, că în repriza a doua am făcut instrucție. Chiar dacă ai lor aveau câțiva băieți care luaseră clasica poziție de deodorant neuscat la subraț, degeaba. Cu fotbalul, ceva mai greu. Panait și Lică i-au executat din lovitură liberă ca la carte, Niky Vasile a reușit o triplă, iar Sebi Nicolescu a marcat primul său gol de la transfer.

Nu mai avem adversar în lupta pentru locul 1

Un meci frumos, stricat, din păcate, de comportamentul adversarilor. E drept, la final apele s-au liniștit. Numai că ei s-au gândit să îl conteste pe Nicolae Vasile, fiindcă știau ei că joacă în Andorra. Normal că joacă în Andorra și are avion privat cu care vine la meciurile 1923.ro special pentru a-i bate pe CC United. Din păcate Niky nu are încă echipă, pentru că noi ne dorim să rămână cât mai puțin la noi, pentru că în curând va fi iar legitimat și nu-l vom mai putea folosi. Dar ce să ne mai obosim cu argumente… E o stare de fapt a ligii a 3-a până la urmă. Nicio supărare. Important e că noi ne-am distrat și că nu avem adversar în cursa către locul 1 în Liga 3A. Urmează meciul cu FC Viitorul. Echipă pe care am eliminat-o din Cupă.