Daniel NiculaeRapid

Academia Rapid – Carmen 3-1. Niculae, Goge si Vlada si-au facut treaba!

De la 19:30 se joaca Academia Rapid – Carmen. In semifinalele Cupei României, faza București. Daca se califica, echipa sustinuta moral de Primăria Sectorului 1, va juca iar cu csa steaua! Marele soc al serii este revenirea lui Daniel Niculae in primul 11!

Academia Rapid – Carmen 3-1

Primul 11: Ciuculescu (Petrișor) – Voicu, Maftei, Bratu, Stancu – Olariu (Burlacu), Duriță, Ladaru (Grigore), Goge – Pancu (Vlada), Niculae.

Minutul 90+5 – s-a terminat! Urmează finala Cupei României, faza București. Un nou meci Academia Rapid – csa steaua!

Minutul 81 – Goge ratează o ocazie monumentala, singur cu portarul, după o cursă superba!

Minutul 79 – Kana de la Carmen, aproape de golul meciului! Ii fura mingea unui fundaș, încearcă un lob, dar mingea șutata de la 20 metri cade pe plasă!

Minutul 75 – Gooool Marian Vlada!

Minutul 70 – ratare mare Vlada!

Minutul 65 – Ganea transforma lovitura de la 11 metri.

Minutul 64 – după câteva ocazii bune ratate de Academia, Ciuculescu il faultează pe Batchabi in careu. Tudor da 11 metri!

Minutul 53 – Goooool Goge!

Minutul 51 – carambol in careul lui Carmen! După o minge recuperata frumos de Maftei, rezultă o dubla ocazie. Si un corner.

Minutul 49 – Liviu Ganea trece pe lângă egalare!

Minutul 45+1 – pauza!

Minutul 41 – ratare epocala si in contul lui Goge!

Minutul 39 – din poziție singur cu portarul, lateral stânga, Nico trage alaturi! Ocazie importanta!

Minutul 26 – Goooool Daniel Niculae la faza imediat următoare!

Minutul 25 – ratare incredibila a Academiei Rapid! Portarul oaspete intervine colosal.

Minutul 17 – Portarul si fundașii Academiei se încurca incredibil, dar mai șocanta e ratarea lui Livuu Ganea. Cu poarta goala! Academia scapa de un prim moment critic.

Minutul 7 – Ionita si Batchabi, foști la AFC Rapid, sunt titulari la Carmen! Al doilea a reușit un sir de driblinguri frumoase, a trecut de Maftei, dar a fost oprit prin fault! Lovitura libera rezultată nu a produs pericol.

Minutul 1 – in tribune sunt cam 300 de fani, desi meciul se joaca la o ora perfecta. Mai multe mingi au fost aruncate de jucatori in tribune. Majoritatea la 0.