Rapid

Super veste! Adrian Boian ar putea fi titular

Adrian Boian, căpitanul Rapidului, s-a accidentat serios la meciul cu Asalt de duminica trecută. O intrare criminală a unui adversar l-a obligat pe Mihai Iosif să îl schimbe la începutul reprizei a doua cu Octavian Ursescu. Când scorul era încă 0-0. Boian părea că a suferit o accidentare gravă, el primind îngrijiri medicale minute bune pe margine. Mai mult, nu a putut pune piciorul în pământ apoi, când a fost dus la vestiare.

Adrian Boian a fost suspect de leziuni la tendonul lui Achile

Printre temerile staff-ului exista inclusiv cea că tendonul lui Achile este afectat, context în care perioada de repaos ar fi putut fi una îndelungată. Din fericire însă, pare că totul nu a fost decât o alarmă falsă, iar Boian a revenit la pregătirea echipei în această săptămână. Cum el este purtătorul banderolei, este de aşteptat să fie chiar titular în meciul Rapid – VK Soccer. Totul rămâne la latitudinea staff-ului tehnic şi al celui medical.