EXCLUSIV / Ovidiu Herea, mai aproape!
Rapid are nevoie de întăriri, asta este sigur! Unul dintre cei vizaţi, conform informaţiilor 1923.ro este Ovidiu Herea, fostul decar al Rapidului din perioada 2007 – 2013. Se pare că mijlocaşul a discutat deja cu oficialii clubului din Giuleşti pe tema unei reveniri şi urmează în cursul săptămânii viitoare să i se facă şi o propunere concretă. Ovidiu Herea a fost în tatonări cu Rapid şi la începutul acestui an, dar nimic nu s-a concretizat din motive greu de înţeles, dar asupra cărora nu mai are rost să revenim acum.
Tot ceea ce contează este ca Ovidiu Herea să semneze cu Rapid, pentru că sigur ne va ajuta în lupta pentru obţinerea unui loc cât mai bun în Liga 1. La numai 31 de ani el ar putea fi liderul de care Rapid are atâta nevoie. Un lider cu foarte multă experienţă şi prin a cărui vene curge sânge vişiniu. Doar că Ovidiu Herea mai are, se pare, discuţii şi cu alte echipe din campionate străine precum Germania, Israel, Turcia, dar şi India. Tare bine ar fi însă ca Ovidiu Herea să revină la Rapid. Este nevoie de el la mijloc!
De îndată ce vom avea detalii legate despre starea negocierilor dintre părţi vă vom anunţa, până atunci, să spunem că acesta este al şaselea nume de care Rapid este interesată după cele ale lui Edu Oriol, Hlistei, Man, Burlă şi Tănase. Poate dacă i-am lua pe toţi, Rapid ar avea un viitor mai frumos pentru sezonul care urmează. Experienţa lui Oriol şi Herea, cumulate cu avântul tinereţii lui Burlă sau Man şi combinate cu încă două-trei achiziţii şi cu spuma lotului pe care Dan Alexa îl are deja la dispoziţie ar putea face ca Rapid să facă o figură frumoasă în Liga 1.