Haos în Berceni! VK Soccer – ACS Rapid FNG întrerupt în minutul 55

Rapid
Rezultat bun pentru ACS Rapid FNG

Meciul VK Soccer – ACS Rapid FNG s-a jucat pe terenul Prefabricate, ce aparține Progresului Spartac, din zona Luica, duminică, 7 octombrie, de la ora 18. Partida se anunța una reușită mai ales că scorul până în minutul 50 a fost 3-3! Din păcate, doar cinci minute mai târziu, arbitrul a oprit meciul! Primele informații indică, conform paginii oficiale de Facebook a Frumoșilor Nebuni ai Giuleștiului, că acest fapt s-a petrecut din cauza unor incidente provoccate de persoane din exterior. Fără a se oferi, momentan, alte detalii. Miercuri, 10 octombrie, se va decide ce se va întâmpla cu această partidă.

Urmează meciul ACS Rapid FNG – CS FC Dinamo

Firește, așa cum v-a obișnuit, 1923.ro vă va prezenta detaliile ce vor apărea după ședința Comisiei de Disciplină. Golurile celor de la ACS Rapid FNG, care la un moment dat a condus cu 3-1, au fost marcate de Ionuț Bălgrădan, Eduard Chelu și Bogdan Grădinaru din lovitură de la 11 metri. Tot pe 10 octombrie echipa susținută de T2 va juca următorul meci oficial. Este vorba despre partida cu CS FC Dinamo din Cupa României. Dispută ce va avea loc de la ora 15, pe stadionul Coresi din nordul capitalei.