Academia Rapid – Metaloglobus II 2-0. Niculae decisiv!

Daniel Niculae
Daniel Niculae a marcat şi apoi a vorbit despre situaţia de la Aacademia Rapid

ABONEAZA-TE PENTRU O COLECTIE DE CANTECE RAPIDISTE

Meciul e gata! Daniel Niculae, cu probleme medicale, a jucat doar 27 de minute. Timp suficient să decidă meciul pentru Academia Rapid. Atacantul a marcat un gol şi a furnizat un assist. Academia se distanţează astfel la trei puncte de csa steaua!

Academia Rapid – FC Metaloglobus II 2-0

Academia nu primeşte un penalty clar în minutul 76!

GOOOOL Goge! În minutul 73, după o pasă a lui Niculae!

Daniel Niculae marchează în minutul 67 din centrarea lui Adrian Mitea! Nico a intrat în repriza a doua!

Academia Rapid are un meci extrem de complicat cu Metaloglobus II. O victorie o duce pe Academia pe locul I, la trei puncte de csa steaua. Care nu a reuşit azi decât un rezultat şocant, 1-1 cu Asalt. În contextul în care se ştie că oaspeţii sunt o echipă cu patron stelist. Dar care şi joacă în culorile roş-albastre.