VIDEO / Şumudică, gest epocal sub ochii lui Săpunaru!

Prosport
Prosport scrie despre gestul nebunesc al lui Şumudică

* prin completarea adresei de email esti de acord sa-ti trimitem periodic informari cu privire la ofertele noastre si la articolele publicate pe site-ul 1923.ro

Echipa antrenată de Marius Şumudică, Kayserispor, a învins echipa Konyaspor, scor 2-1, duminică, în campionatul Turciei, scrie Prosport. Gazdele au deschis scorul graţie unui penalty transformat de mijlocaşul Deniz Turuc, în minutul 50. Jucătorul născut în Insulele Capului Verde, Ryan Mendes, a majorat diferenţa în minutul 64. Mendes a finalizat un contraatac, după ce l-a depăşit în viteză pe fundaşul oaspeţilor, Oztorun. Oaspeţii au redus din diferenţă în minutul 90, prin Sahiner.

Prosport: Şumudică a pupat arbitru de rezervă!

După golul de 2-0, Şumudică a oferit un moment marcă înregistrată şi l-a pupat pe arbitrul de rezervă, aşa cum se poate vedea în video-ul de mai jos! Pentru cei care nu îşi amintesc, trebuie să spunem că Marius Şumudică a făcut un gest asemănător şi în sezonul 2010-2011. Atunci, după ce Rapid a preluat conducerea cu Gaz Metan Mediaş, cel care pregătea echipa din suflet, din Giuleşti, l-a pupat pe Teo Crăciunescu. Centralul l-a trimis în tribune. Asta şi pentru că Şumi sprintase atunci pe teren, în faţa galeriei.

Şumudică este la egalitate de puncte cu echipa de pe 2!

Săpunaru a fost integralist

Antrenorul Marius Şumudică i-a trimis în primul 11 pe Silviu Lung Jr., Cristian Săpuranu, Tiago Lopes şi Fernando Boldrin, jucători aduşi de tehnician din Liga 1. Trecut pe la Chiajna, Astra şi FCSB, Boldrin a evoluat 58 de minute în meciul cu Konyaspor, fiind înlocuit cu Vural, la scorul de 1-0.

Echipele de start în meciul Kayserispor – Konyaspor

Kayserispor: Lung Jr. – O. Lopes, Săpunaru, K. Biyik, At. Turan – Cinaz, Badji (Kucher 46′) – Mendes, Turuc (Espinoza 79), Boldrin (Vural 58′) – Bulut
Konyaspor: Kirintili – Skubic, Ali Turan, Filipovic, Oztorun – Jonsson (Bora 64′), Bourabia – Fofana (Ezekiel 46′), Araz (Camdali 67′), Sahiner – Milosevic

Marius Şumudică la Rapid – Gaz Metan 2-1

Video cu momentul de la care a pornit această „recidivă” redată de Prosport, poate fi vizualizat aici.