HANDBAL / CS Rapid – HC Zalău 25-27 (9-17)

Rapid
Rapid in drum spre Petrosani!

CS Rapid Bucureşti a pierdut la limită meciul din etapa a treia a Ligii Naționale de handbal feminin. Cu 25-27, în fața uneia dintre echipele bune ale primei ligi, HC Zalău. Fetele lui Vasile Mărgulescu s-au descurcat totuşi onorabil în partea a doua. Atunci când au marcat mai multe goluri. Ele au revenit pe tabelă după o primă repriză slabă, la finalul căreia oaspetele aveau opt goluri avans, scrie RAPID TV.

Rapid are un meci infernal etapa viitoare

După primele trei etape, echipa noastră are doar o victorie. Celelalte două partide au fost pierdute. Etapa viitoare se anunţă însă mult mai grea. Pentru echipa din Giuleşti urmează meciul cu CSM București. Acesta are loc miercuri, de la 19:30, în sala de lângă stadionul „Valentin Stănescu”. Partida este considerată în deplasare pentru rapidiste. CSM Bucureşti a câştigat Liga Campionilor în anul 2016, iar în sezonul trecut a ajuns în Final Four.

Cum preferi sa se numeasca echipa noastra?

Vezi rezultate

Loading ... Loading ...

Rapidistele vor iubi tricoul, Rapidistii vor adora fotografiile! APASA PE POZA!

1 COMENTARIU

Comments are closed.