FC Rapid 1923 – Progresul Spartac 2-0. Antrenament bun pentru vișinii

FC Rapid 1923

FC Rapid 1923 joacă al doilea amical al anului 2021. După 4-1 cu AFC Odorheiul Secuiesc, vișiniii joacă cu Progresul Spartac. Partida vă este transmisă în format LIVE text pe 1923.ro așa că rămâneți pe recepție! Mai întâi vă oferim primul unsprezece aliniat de Nicolae Grigore.

FC Rapid 1923: Devenish-Mears – Florică, Dandea, Zunici, Goge – Pănoiu, Jorza, Drăghiceanu – Ursu, Bălan, Ilie

FC Rapid 1923 – Progresul Spartac 2-0

Minutul 89 – Andrei Drăghia oprește o ocazie iminentă de gol.

Minutul 73 – Șutul lui Hlistei este deviat în corner.

Minutul 72 – Cătălin Hlistei marchează din penalty!

Minutul 68 – șutul lui Hlistei este blocat de portarul advers.

Minutul 63 – al doilea gol anulat pentru FC Rapid 1923. Alex Ioniță a fost în ofsaid.

Minutul 56 – Progresul Spartac are ocazie de gol, dar șutul este deviat în corner.

Drăghia – Leasă, Nastos, Ignat, Finica – Barbu, Lazăr, Sefer – Ioniță I, Ernest, Hlistei este formula de start pentru a doua repriză.

Minutul 39 – Adrian Bălan deschide scorul după ce scapă singur cu portarul.

Amir Jorza a trecut în centrul defensivei alături de Zunici pentru a acoperi golul lăsat de expulzarea lui Dandea.

Minutul 30 – Dandea vede al doilea galben și este eliminat.

Minutul 29 – Bălan marchează, dar golul e anulat pentru ofsaid.

Minutul 28 – Drăghiceanu execută slab o lovitură liberă și prinde portarul advers.

Minutul 27 – Vede și Dandea un galben.

Minutul 22 – Octavian Ursu, la un pas de gol! Execută un corner scurt, de pe linia careului de 16 metri direct pe poartă, dar apărarea adversă respinge.

Minutul 16 – Adrian Bălan primește cartonaș galben.

Minutul 10 – vișiniii au avut o primă ocazie, dar Zunici nu a ajuns la minge.