Ghinion… „rapidist” pentru Daniel Pancu. Incredibil ce s-a întâmplat la Iași!

Daniel Pancu

Meciul Rapid – PSG din 2001 nimeni nu-l poate uita. Atunci, cu Daniel Pancu pe teren, nocturna s-a stins și giuleștenii au pierdut cu 3-0 la masa verde. Imediat după ce Aloisio marcase golul de 1-0, în prelungiri. La aproape două decenii distanță, pe un stadion cam de calitatea Giuleștiului înainte de a fi demolat, istoria se repetă. De data aceasta, Daniel Pancu este antrenor la moldoveni. După două înfrângeri grele, Iașiul dăduse golul de 2-1 cu Viitorul. Fix, fix înainte ca nocturna să se stingă pentru a doua oară. Motiv pentru care arbitrul central partidei a fluierat finalul meciului.

Cel mai probabil urmează 0-3 împotriva echipei lui Daniel Pancu

Ca și acum 19 ani, cel mai probabil, conform regulamentului, meciul va fi omologat cu 0-3. Numai că atunci diferență prea mare nu a fost, fiindcă oricum era greu de crezut că Rapid va putea da două goluri în vreo 20 de minute rămase. Acum, lucrurile se complică pentru Pancone. Noi, totuși, îi ținem pumnii pentru că, din nou, precaritatea absolută a condițiilor din „fotbalul” românesc umbresc munca unor oameni. Indiferent că e excelent, bună sau mai puțin bună acea muncă, ea este infinit mai mare decât fundamentul pe care ar trebui să se desfășoare. Trăiască cei care păstoresc fotbalul românesc!

Cauti ceva anume si nu gasesti la noi? Nimic mai simplu: cauta pe Google!