Rapid

Ultima repetiție! Turris Turnu Măgurele – FC Rapid 1923 1-4

Ultimul amical înainte de reînceperea meciurilor oficiale a fost un succes pentru FC Rapid 1923. După ce Dan Alexa și ai lui obținuseră un 2-2 cu Astra Giurgiu și suferiseră o înfrângere, 0-1, cu Dinamo din Liga 1, iată că a venit și prima victorie post COVID-19. Echipa vișinie s-a impus la Măgurele, scor 4-1, pe terenul unei contracandidate la promovare! Culmea, singura dintre cele cinci pe care FC Rapid 1923 nu a reușit să le învingă în timpul sezonului. Ba chiar nu a fost în stare să facă asta în două meciuri!

Alami a reușit dubla pentru FC Rapid 1923

La pauză scorul a fost 1-0, prin golul marcat de Alami. În repriza secundă, marcocanul a realizat dubla, iar Sefer și Dulca au marcat celelalte două goluri. Reamintim că Dan Alexa debutează oficial pe banca echipei pe 7 iulie, ora 20, când FC Rapid 1923 joacă în prima etapă din play-off pe stadion Orășenesc din Mioveni.