VIDEO | Middlesbrough – steaua 4-2. Ce zi frumoasă! Mai știi golurile?

Massimo Maccarone anti steaua

Sunt 14 ani de atunci. Nu ne-a interesat în mod particular vreodată Middlesbrough – steaua 4-2. Cu toate că în acea zi s-a mai făcut puțină dreptate. Calificată după ce Rapid a băgat-o cu fundul în poartă în sferturile UEFA Cup 2005-2006, steaua s-a făcut de râs, ca de cele mai multe ori în istoria ei. În fața unei echipe britanice cvasi-anonime, cu mult inferioară Rapidului, cu jucători aflați la final de carieră, a luat patru goluri exact cum au vrut Viduka și Hasselbaink. Daaaar, maaai ales! Massimo Maaaacaroneeee! Poate că ne-ar fi fost un pic milă de ei dacă cu un tur în urmă nu ar fi jucat cu FC Basel.

Maccarone a fost mai blândă cu steaua decât cu Basel…

O echipă care, de asemenea, nu a fost vreodată o performeră. A condus cu 3-0 la general pe Middlesbrough, dar a pierdut cu… 3-4. Cu gol marcat de Maccarone în minutul 90! Situație în oglindă, semn că băieții de la marginea Bucureștiului știau mult, mult, mult fotbal! Hai, poate știau ei un pic, dar e clar că de înțeles, mai greu. Bine, le-a dat-o Maccarone în minutul 89, să mai aibă timp, însă s-a terminat 4-2. O dreptate a sorții necesară pe care vă invităm să o vizionați în imaginile de mai jos. Cu comentariu de calitate, inclusiv la golurile celor de la steaua. Nu ca la TVR…

Sursa foto: gazzettelive.co.uk

Cauti ceva anume si nu gasesti la noi? Nimic mai simplu: cauta pe Google!