VIDEO | 1923.ro, un nou succes la Victory Cup! Alex Rizea, gol de senzație!

1923.ro Los Patrones

Cu trei etape înainte de finalul sezonului Victory Cup, 1923.ro are promovarea în liga a doua asigurată. Numai că lupta pentru titlu rămâne deschisă până la final. Mai ales că celeștii s-au impus cu 5-4 în fața celor e la CC United. Los Patrones este un adversar accesibil, dar nu uităm cât de mult ne-au chinuit în sezonul regular. Ba chiar sunt singura echipă care ne-a învins la 0, cu 2 boabe date! Ca să fie sigur, Adi Badea rezolvă totul în numai două minute. 1 și 2. Gol, apoi pasă de gol către Smărăndoiu și deja pornim cu un avans liniștitor. Pe urmă se joacă relativ calm, iar ocaziile lipsesc.

O nouă dublă reușită de Smărăndoiu pentru 1923.ro

Singura rupere de ritm majoră e a lui Rizea. Masivul fundaș central ia mingea, driblează trei adversari și se oprește cu ea numai în poartă. Așa avem, iată, 3-0 la pauză. Pe urmă Smărăndoiu face dubla, din pasa lui Chirvase și scorul pare a se apropia de cel din tur, 8-1. Cu atât mai mult cu cât și adversarii reușesc să sară cu un gol. Până la urmă, pe tabelă, nu se mai petrece nimic. Diniță marchează frumos, dar golul e anulat pentru că arbitrul fluierase fault. În utma căruia s-a dat penalty. Rizea îl lasă pe Chirvase, dar Dani ratează. Oricum nu mai are importanță, fiindcă vine fluierul final.

Victorie cu Pădurarii DT și suntem campioni cu o etapă înainte de final!

Încă trei puncte cumulate de 1923.ro și avansul de cinci puncte față de Lazio se păstrează. Cu două etape înainte de final. Dacă învingem joi, de la 21:30, pe Pădurarii DT II, suntem campioni. Și îi vom învinge, fiindcă suntem cei mai buni! Până atunci, vă invităm să urmăriți înregistrarea meciului cu Los Patrones. Dacă n-ați apucat să îl urmăriți, vă asigurăm că nu veți avea ce regreta!