FC Rapid 1923 – Universitatea Cluj 1-1. Vișiniii rămân fără victorie în ultimele etape

FC Rapid Liga 2

* prin completarea adresei de email esti de acord sa-ti trimitem periodic informari cu privire la ofertele noastre si la articolele publicate pe site-ul 1923.ro

Importanța meciului FC Rapid 1923 – Universitatea Cluj este una incontestabilă. Vișiniii vin după o serie dificilă, iar victoria este vitală. Motiv pentru care 1923.ro vă va ține la curent secundă cu secundă, minut cu minut, cu desfășurarea în timp real a partidei. Pentru început vă prezentăm garnitura pe care Daniel Pancu a ales-o pentru a începe meciul din Regie, care va avea fluierul de start la ora 12. Așdar, FC Rapid 1923 va juca în următoarea formulă: Drăghia – Voicu, Bonnin, Iacob, Vadasis – Lazăr, Pănoiu, Jorza – Labeau, Roskopf, Hlistei. De remarcat sunt revenirile lui Drăghia, Voicu, Iacob sau Lazăr. În schimb, absentează Sefer și Mallo pentru cumul de galbene. Manole și Piriz sunt accidentați. La fel ca Drăghiceanu, Cârstocea, Alami și Oanea.

FC Rapid 1923 – Universitatea Cluj 1-1

Meciul s-a încheiat.

Minutul 81 – Dodoi îl schimbă pe Jorza. Pancu forțează victoria.

Minutul 66 – Roskopf are o ratare la fel de mare ca a lui Goga, dar argentinianul ia la țintă portarul!

Minutul 65 – Pănoiu cere lovitură de la 11 metri, dar meciul este lăsat să continue!

Minutul 62 – șutul lui Roskopf este scos de sub bară!

Minutul 60 – FC Rapid 1923 scapă cu fața curată! Dorin Goga ratează singur cu poarta goală!

Minutul 59 – același Hlistei trimite un șut excelent, dar Dur-Bozoancă reține!

Minutul 49 – Intră Crețu în locul lui Vadasis, accidentat.

Minutul 46 – FC Rapid 1923 începe repriza a doua cu o lovitură liberă executată bine în careu de Pănoiu.

Pauză. Primă repriză slăbuță în Regie. Vișinii nu au avut prea multe ocazii.

Minutul 43 – Labeau trage peste peluză.

Minutul 33 – Dorin Goga aduce egalarea tot cu o lovitură de cap. Unde erau fundașii?

Minutul 24 – gol Hlistei! Mijlocașul marchează cu capul după o detentă formidabilă!

Minutul 21 – Bonnin are o intervenție cât un gol! Bonnin scoate din fața lui Taub, care ar fi marcat dacă mingea trecea de dominican!

Minutul 16 – Drăghia reține o minge periculoasă și inițiază un contraatac interesant.

Minutul 11 – Dorin Goga sare la cap, dar, din fericire, trimite pe lângă poarta lui Drăghia

Minutul 9 – Roskopf îl găsește excelent pe Pănoiu, dar acesta se pierde în driblinguri la marginea careului de 16 metri.

Meciul începe cu trei minute întârziere! În tribune sunt maximum cinci mii de fani.