FC Rapid 1923 – Pandurii Târgu Jiu 4-0. Nouă goluri în două meciuri!

FC Rapid 1923 Pancu Voicu Goge

* prin completarea adresei de email esti de acord sa-ti trimitem periodic informari cu privire la ofertele noastre si la articolele publicate pe site-ul 1923.ro

FC Rapid 1923 – Pandurii Târgu Jiu este meciul zilei în liga a 2-a. După un senzațional 5-1 pe terenul fostului lider, CS Mioveni, vișiniii vânează alte trei puncte în compania ultimei clasate. O misiune ce pare, la prima vedere, facilă. Să nu uităm însă meciul de coșmar cu Sportul Snagov. Până la desfășurarea LIVE a partidei, pe care 1923.ro v-o oferă, așa cum v-a obișnuit, vă invităm să vedeți care este formula în care Daniel Pancu a ales să înceapă disputa din Regie.

Cum începe meciul Daniel Pancu

Așadar, FC Rapid 1923: Tătaru – Băjan, Mallo, Bonnin, Goge – Jorza, Djurici, Sefer – Hlistei, Labeau, Roskopf. Pe bancă au rămas: Achiriloaei – Crețu, Catrici, Piriz, Pănoiu, Dulca, Drăghiceanu. Desfășurarea partidei cu gorjenii poate fi regăsită în continuare!

FC Rapid 1923 – Pandurii Târgu Jiu 4-0

Minutul 90 – meciul se încheie! Vișiniii se impun lejer în fața ultimei clasate.

Minutul 72 – gooool Labeau!

Minutul 71 – Piriz îl înlocuiește pe Sefer.

Minutul 69 – Hlistei realizează dubla!

Minutul 66 – Gol Drăghiceanu!

Minutul 63 – ocazie imensă ratată și de Drăghiceanu!

Minutul 54 – Roskopf este înlocuit cu Drăghiceanu!

Minutul 52 – Labeau îi pasează greșit lui Sefer, acesta totuși șutează, însă mingea trece alături. Din nou!

Minutul 48 – Tătaru respinge șutul lui Trancă.

Minutul 43 – Pănoiu este faultat în careu, însă arbitrul, de nivelul fotbalului românesc, nu-l vede. Îi dă, în schimb, galben lui Pancu pentru proteste!

Minutul 40 – ocazie uluitoare Mallo! Lovitura sa de cap este blocată de Cotolan.

Minutul 38 – Sefer trage în plasa laterală!

Minutul 35 – Roskopf trimite cu capul în brațele portarului!