Narcis Ioniță a făcut faza etapei la debutul în liga a doua!

Daniel Niculae Narcis Ioniţă Carmen Rapid
Daniel Niculae şi Narcis Ioniţă Rapid

* prin completarea adresei de email esti de acord sa-ti trimitem periodic informari cu privire la ofertele noastre si la articolele publicate pe site-ul 1923.ro

Narcis Ioniță este un nume tot mai cunoscut printre rapidiști. Abia a împlinit 20 de ani, dar deja are în palmares o promovare din liga a 5-a în a 4-a cu AFC Rapid. Pe urmă, a ieșit campion municipal cu Carmen, în fața csa steaua. După zeci de meciuri și de goluri în eșaloanele inferioare din București, puștiul crescut pe terenurile din nordul capitalei, acolo unde s-au antrenat mereu grupele de juniori ale Rapidului, Narcis a făcut un nou pas. Pe 13 octombrie 2019, Ioniță și-a făcut debutul în liga a doua a României. Sigur, a făcut-o pentru Sportul Snagov. Echipă ce pare condamnată la retrogradare, care nu avea decât un punct. El a intrat în minutul 85, la 0-1 cu Universitatea Cluj. Cu toate astea, în cele 10 minute jucate, aportul lui a fost semnificativ.

Narcis Ioniță a dat o pasă de geniu la ultima fază

Întâi, cu el în teren, echipa a egalat din lovitură de la 11 metri. Pe urmă, la ultima fază, Narcis Ioniță a recuperat excelent o minge în propria jumătate. L-a lansat excelent pe marcatorul golului, pe care l-a lăsat singur cu portarul. Din păcate, acesta a ratat. Numai că reușita lui Narcis merită evidențiată și de aceea v-o redăm în ultimele secunde ale rezumatului de mai jos. Se anunță un viitor tot mai frumos pentru cel care a purtat numărul 7 la AFC Rapid. Însă și numărul 10 la 1923.ro, în cadrul Victory Cup. Din păcate, pe el nu ne-am mai putut baza atunci când a semnat cu Snagovul. De aceea ne bucurăm tare mult! Îl așteptăm însă în continuare în galerie! 🙂 Felicitări, Narcis!