Amical inedit pentru FC Rapid. Victorie cu 5-1 în fața lui… United!

FC Rapid
FC Rapid

* prin completarea adresei de email esti de acord sa-ti trimitem periodic informari cu privire la ofertele noastre si la articolele publicate pe site-ul 1923.ro

Daniel Pancu a organizat un meci de verificare în care a utilizat jucătorii ce au evoluat mai puțin în ultima perioadă, alegând ca adversar FC Bucharest United, o formație de Liga 4. FC Rapid a făcut o primă repriză excelentă. La finalul căreia conducea cu 5-0. Prin golurile marcate de George Tudoran (5, 40) și Matias Roskopf (19, 34, 44), scrie site-ul oficial al clubului. După pauză, Pancone a introdus foarte mulți juniori, testând și câțiva jucători în probe. Acest lucru le-a permis oaspeților să înscrie golul de onoare, în minutul 72. FC Rapid a jucat în formula: Ciuculescu – Băjan, Babaua, Iacob, Oanea (46′ Finica) – Pănoiu, Djuric (60′ Gogan), Goge (60′ Ant. Dumitrescu) – Tudoran (46′ F. Paraschiv), Roskopf (60′ Ad. Nițu), Netinho (55′ Despa).

Urmează FC Rapid – Concordia Chiajna

Pentru echipa vișinie urmează meciul din campionat cu Concordia Chiajna. O partidă care va avea loc în Regie, sâmbătă, de la ora 15:30. Și pe care băieții lui Pancone cam trebuie să o câștige, având în vedere că în meciul de debut nu au făcut decât o remiză, 0-0, cu Farul. Fapt la care, puțină lume se aștepta. Detalii despre bilete, dar și alte informații despre acest meci important găsiți, evident, pe 1923.ro. Așa că nu lăsați să treacă vreo zi fără să ne citiți. Mai ales că se anunță un sezon de liga a doua incendiar.