Victorie pentru Fotbal Club Rapid! Află deznodământul ultimului meci

Fotbal Club Rapid

Fotbal Club Rapid a profitat de „pauza” cauzată de retragerea echipei din Bragadiru și a jucat un meci amical. Culmea, cu cealaltă echipă ce a stat în etapa a XXIII-a, Progresul Spartac. Pe o ploaie torențială, pe stadionul din comuna Brezoaele (Dâmbovița), Daniel Pancu a trimis în primul unsprezece o parte dintre jucătorii ce au evoluat mai puțin în ultima perioadă. Pe teren, cele două formații s-au luptat din greu cu gazonul îmbibat cu apă, însă la final echipa vișinie a ieșit învingătoare. Luându-și o mică revanșă în fața singurei echipe ce a învins-o în acest campionat. Atunci când Progresul a bătut cu 3-1, în chiar prima etapă a returului.

Vlada a dat golul victoriei pentru  Fotbal Club Rapid

Singurul gol al partidei de la Brezoaele a fost reușit de golgheterul formației, Marian Vlada, în minutul 55, scrie site-ul oficial al clubului. Fotbal Club Rapid a jucat cu Ciuculescu – Băjan, Manole, Neacșu, Demici (60′ Oanea) – A. Grigore (60′ Drăghiceanu), Sefer, Duriță (46′ Jorza), Goge (60′ Hlistei) – Toma (46′ Vlada), Robinho (60′ Cârstocea). Pentru vișinii urmează un meci extrem de important, săptămâna viitoare, în deplasare, cu CS Afumați. Echipa care, în acest moment, se află pe locul 3. La opt puncte distanță de giuleșteni și în mare pierdere de formă. Cu toate acestea, nu trebuie uitat că în tur scorul a fost 0-0. Iar partida s-a jucat pe Giulești!