Rapid a cucerit încă o Cupă a României. Ea e sportiva care face senzație!

Maria Grigoroiu CS Rapid
Maria Grigoroiu, CS Rapid, locul I

* prin completarea adresei de email esti de acord sa-ti trimitem periodic informari cu privire la ofertele noastre si la articolele publicate pe site-ul 1923.ro

Succes important pentru CS Rapid! La sala de atletism din incinta Complexului Sportiv Național ”Lia Manoliu” din București s-a desfășurat Cupa României la haltere seniori. În limitele categoriei de greutate de 64 de kilograme, Maria Grigoriu a cucerit, pentru palmaresul CS Rapid București, Cupa României. Ea a terminat pe locul secund la stilul smuls cu 87 de kilograme. Însă la aruncat a dominat și a ridicat 116 kilograme, scrie clubulrapid.ro.

Rapid ar putea-o trimite pe Maria la mondialele din Fiji

De aceea, cu un total de 203 kilograme, Maria Grigoriu a cucerit trofeul și s-a calificat pentru etapa finală a Campionatelor Naționale. Maria este pregătită la Rapid București de către antrenorii Pavel Rugea și Florin Croitoru. Maria Grigoriu se află în vederile Federației Române de Haltere pentru participarea, în prima decadă a lunii mai, la Campionatele Mondiale de juniori, care vor avea loc în Insulele Fiji.