Fotbal Club Rapid – Agricola Borcea 6-0. Set în Regie! Vișiniii au cel mai bun atac

Fotbal Club Rapid

* prin completarea adresei de email esti de acord sa-ti trimitem periodic informari cu privire la ofertele noastre si la articolele publicate pe site-ul 1923.ro

UPDATE / Fotbal Club Rapid s-a impus fără emoții. În afara primelor zece minute, în care Borcea a avut două ocazii imense, echipa lui Pancone a dominat fără drept de apel și putea câștiga la o diferență și mai mare. A fost până la urmă 6-0. Ca la tenis. Așa echipa vișinie a ajuns la 76 de goluri marcate, cele mai multe din liga a 3-a! Sărbătoarea din Vinerea Mare a fost trăită de la fața locului de aproximativ 3500 de suporteri. Paște fericit!

Fotbal Club Rapid – Agricola Borcea se joacă în Regie. După remiza de la Afumați, echipa lui Daniel Pancu este obligată să bată pentru a-și reintra în mână. Teoretic, un succes nu ar trebui să fie o problemă pentru Vlada & co. Numai că niciodată nu se știe, așa că este bine ca jucătorii vișinii să fie foarte atenți. Rămâneți pe 1923.ro pentru desfășurarea partidei pas cu pas!

Fotbal Club Rapid – Agricola Borcea 6-0

Primul unsprezece pe care Daniel Pancu îl aruncă în luptă este: Ciuculescu – Băjan, Catrici, Manole, Oanea –  Jorza, Cârstocea – Sefer, Drăghiceanu, Hlistei – Vlada.

Juniorul Catrici este căpitan! Trebuie spus că printre personalitățile prezente la meci se numără Mircea Geoană și Rică Răducanu.

Minutul 90+3 – Adrian Grigore pasează greșit către Ștefan Pănoiu și se irosește o bună ocazie. Înainte de fluierul final!

Minutul 90+1 – Hlistei reușește până la urmă dubla și închide setul la 0!

Minutul 88 – Hlistei este singur în careu, profită, marchează la colțul din dreapta portarului. Golul este însă anulat pentru că Goge era în ofsaid.

Minutul 84 – intrat în repriza a doua, Robinho marchează la rândul său!

Minutul 75 – Ungur apără în fața lui Cârstocea!

Minutul 73 – ce gol dă nou-intratul Goge! Șut în diagonală, de la 18 metri, aproape de vinclu!!!

Minutul 66 – Ungur face meciul vieții! Prinde și șutul lui Vlada. Un minut mai târziu îl blochează și pe puștiul de 17 ani, Ștefan Pănoiu.

Minutul 58 – Cârstocea trage din unghi, dar Ungur este din nou la post. Vor mai fi goluri!

Minutul 56 – șutul lui Jorza este respins de nou intratul portar, Ungur.

Minutul 47 – Militaru îl pune la o încercare serioasă pe Ciculescu, dar acesta nu are probleme până la urmă!

Minutul 46 – Cârstocea marchează imediat după pauză din pasa lui Hlistei!

La pauză se intră cu 2-0 pentru băieții lui Pancu

Minutul 44 – Hlistei este blocat în ultima clipă din drumul spre gol!

Minutul 38 – goooool marcat de Marian Vlada!

Minutul 18 – Hlistei a marcat după o fază prelungită în careul celor de la Borcea!

Minutul 15 – Sefer trage excelent din lovitură liberă, dar mingea e blocată de portar.

Minutul 11 – Ciuculescu salvează o nouă fază de unu la unu. Gazdele sunt sub așteptări!

Minutul 5 – Catrici face o greșeală incredibilă și îl lasă pe un adversar singur cu Ciuculescu, dar băiatul cu 11 pe tricou a confundat poarta cu peluza. Noroc că se joacă la liga a 3-a…